Україна отримає 155-мм артилерійські снаряди, виділені за ініціативи Чехії, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

На Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна виявила 500 тисяч снарядів калібру 155 мм і 300 тисяч снарядів калібру 122 мм, які можуть доставити в Україну, якщо будуть доступні кошти.

Європейські лідери обговорили пропозицію Чехії, яка передбачає закупівлю боєприпасів у країн за межами регіону. 

Нідерланди погодилися внести в план 100 мільйонів євро (109 мільйонів доларів). Уряд Чехії заявив, що також заручився попередніми зобов’язаннями від Канади та Данії, а також інших країн, які не оголошують.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.

22 квітня у Києві з офіційним візитом перебуває двопартійна делегація Конгресу Сполучених Штатів. До столиці України приїхали чотири члени Палати представників: республіканці Томас Кін та Натаніель Морен, а також демократи Білл Кітінг і Мадлен Дін.

Німецький виробник будівельних матеріалів Knauf оголосив про свій вихід з російського ринку, закінчуючи більш ніж тридцятирічну діяльність у цій країні. Компанія не вказала конкретні причини свого рішення, але зазначила, що воно пов’язане з “поточними подіями”.