Україна потопила підводний човен і пошкодила ЗРК С-400 в окупованому Криму
Джерело: Генштаб ЗСУ
Сили оборони України 2 серпня завдали ударів по зенітному ракетному комплексу С-400 та підводному човну в окупованому Криму.
Підрозділи ракетних військ разом з Військово-Морськими Силами ЗСУ підтвердили значні пошкодження чотирьох пускових установок ЗРК “Тріумф”. Також в порту Севастополя уразили підводний човен “Ростов-на-Дону” чорноморського флоту РФ. Він затонув на місці.
Довідка: Підводний човен Б-237 “Ростов-на-Дону” класу Kilo, здатний застосовувати ракети “Калібр”, введений в експлуатацію 26 грудня 2014 року. 13 вересня 2023 року він отримав серйозні ушкодження внаслідок української ракетної атаки і був у ремонті у Севастополі. Вартість судна — 300 мільйонів доларів.
- Уночі 26 липня українські захисники атакували аеродром “Саки” в тимчасово окупованому Криму.
- Британська розвідка повідомила, що після удару ЗСУ по російському залізничному порому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краї, Росія змушена переміщувати потяги з пальним через Керченський міст.
- Росіяни зводять укріплення у тимчасово окупованій Керчі поблизу Кримського мосту.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.