Удар по російському порту Кавказ: Росія втратила канал для постачання пального до Криму

Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії

Британська розвідка повідомила, що після удару ЗСУ по російському залізничному порому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краї, Росія змушена переміщувати потяги з пальним через Керченський міст.

23 липня Сили оборони завдали суттєвих пошкоджень порому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краю РФ. Це був останній залізничний паром, який ворог використовував для військових цілей у регіоні.

Цей удар майже, напевно, створить для Росії додаткові логістичні проблеми у постачанні окупаційних сил на півдні України та регіональному експорті зрідженого газу, зауважили у британській розвідці.

Пором “Слов’янин” росіяни відправили до порту “Кавказ” як єдине судно такого типу, оскільки два інші такі кораблі отримали серйозні пошкодження внаслідок української атаки наприкінці травня. Розвідка вважає, що тепер російська армія буде змушена використовувати міст через Керченську протоку для відновлення постачання, чого ворог намагався уникати з моменту першої атаки на міст у жовтні 2022 року.

Зауважимо, ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Раніше речник поінформував, що РФ вивела з тимчасово окупованого Криму усі сторожеві кораблі Чорноморського флоту.

Нещодавно міністр оборони Великої Британії прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Також британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.