Україна прагне досягти кліматичної нейтральності до 2050: Рада ухвалила закон
Джерело: Міндовкілля
8 жовтня міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук повідомила, що Верховна Рада проголосувала у другому читанні урядовий законопроєкт № 11310. За документ проголосувало 284 народних депутати.
Гринчук пояснила, що депутати встановили ціль – досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. А ще визначили архітектуру кліматичного врядування України, фінансові інструменти для досягнення кліматичних цілей, та врахували цілі державної кліматичної політики у програмах повоєнного відновлення.
Цей документ про:
- стратегічне планування та практичні кроки у досягненні кліматичної нейтральності;
- кроссекторальність кліматичної політики;
- моніторинг дій та кроків по реалізації кліматичної політики;
- системне прогнозування у сфері зміни клімату;
- виконання міжнародних зобов’язань України.
За словами міністерки, тепер ми ще більше наближаємо наше законодавство до права Європейського Союзу. Це ще один аргумент у переговорному процесі, що Україна готова до вступу в ЄС та виконує умови для отримання фінансової допомоги в межах Ukraine Facility.
Сьогодні перегорнута дуже важлива сторінка, і все тільки починається, – додала Гринчук.
Раніше повідомляли, що бойові дії в Україні можуть впливати на зміну клімату, але цей вплив не є значним, пояснила речниця Укргідрометцентру Наталія Птуха. Локальні дії не можуть суттєво змінити синоптичні процеси. У зв’язку з цим війна в Україні може бути лише одним із додаткових факторів, що впливають на погодні умови.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
- Великий Бар’єрний риф, який є найбільшою живою структурою на планеті і простягається на 2300 кілометрів, зазнав наймасовішого знебарвлення в історії спостережень. Близько 730 з понад 1000 рифів, які складають Великий Бар’єрний риф, зараз побіліли, повідомляють вчені на основі аерофотозйомки.
- Співзасновник Microsoft Білл Гейтс висловив думку, що штучний інтелект полегшить боротьбу зі зміною клімату. Він застеріг, що ШІ мають використовувати виключно люди з добрими намірами.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
Під час ефіру шоу “Maischberger” 1 липня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Кремль уже зараз веде гібридну війну проти Німеччини.
Відомий американський композитор Марк Сноу, автор культового саундтреку до серіалу “Секретні матеріали”, помер у віці 78 років.
Росія пришвидшила комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу.
Латвія передасть Україні новітні бронетранспортери Patria 6×6 у межах нового пакета військової допомоги.