Україна прагне досягти кліматичної нейтральності до 2050: Рада ухвалила закон

Джерело: Міндовкілля

8 жовтня міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук повідомила, що Верховна Рада проголосувала у другому читанні урядовий законопроєкт № 11310. За документ проголосувало 284 народних депутати.

Гринчук пояснила, що депутати встановили ціль – досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. А ще визначили архітектуру кліматичного врядування України, фінансові інструменти для досягнення кліматичних цілей, та врахували цілі державної кліматичної політики у програмах повоєнного відновлення.

Цей документ про:

  • стратегічне планування та практичні кроки у досягненні кліматичної нейтральності;
  • кроссекторальність кліматичної політики;
  • моніторинг дій та кроків по реалізації кліматичної політики;
  • системне прогнозування у сфері зміни клімату;
  • виконання міжнародних зобов’язань України.

За словами міністерки, тепер ми ще більше наближаємо наше законодавство до права Європейського Союзу. Це ще один аргумент у переговорному процесі, що Україна готова до вступу в ЄС та виконує умови для отримання фінансової допомоги в межах Ukraine Facility.

Сьогодні перегорнута дуже важлива сторінка, і все тільки починається, – додала Гринчук.

Раніше повідомляли, що бойові дії в Україні можуть впливати на зміну клімату, але цей вплив не є значним, пояснила речниця Укргідрометцентру Наталія Птуха. Локальні дії не можуть суттєво змінити синоптичні процеси. У зв’язку з цим війна в Україні може бути лише одним із додаткових факторів, що впливають на погодні умови.

На тлі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США деякі американки почали цікавитися південнокорейським феміністичним рухом 4В, який виступає за відсутність сексу, побачень чи шлюбу з чоловіками, а також за відсутність дітей.

Війна в Україні загрожує зникненням 600 видів тварин та 750 видів рослин і грибів, багато з яких занесені до Червоної книги. За словами міністерки захисту довкілля Світлани Гринчук, серйозних пошкоджень зазнали 800 об’єктів природного фонду, тоді як 500 досі залишаються під ворожою окупацією.

Дональд Трамп, який вдруге стане президентом після інавгурації в січні, зіткнеться з меншими обмеженнями своєї влади завдяки змінам, які відбулися у політичному ландшафті США.

Завод китайської компанії TPV Technology, розташований у Шушарах Ленінградської області РФ, припинив виробництво. На підприємстві збирали телевізори під марками Philips, Sony та Sharp.

Компанія Meta скасувала плани зведення атомного центру обробки даних через рідкісні бджоли, що мешкають на обраному майданчику для будівництва. За словами Марка Цукерберга, попередньо обране місце більше не відповідає вимогам компанії через присутність рідкісного виду комах.