Україна провела черговий раунд переговорів із Францією щодо укладення безпекової угоди
Джерело: Офіс президента
Українська переговорна команда на чолі із заступником керівника Офісу президента Ігорем Жовквою провела черговий раунд переговорів із Францією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.
Сторони обговорили всі структурні блоки та конкретні ключові положення угоди з метою її фіналізації.
“Вдячні за потужну підтримку та лідерство Франції серед країн ЄС у наданні нашій державі дієвих безпекових зобов’язань”, – наголосив Ігор Жовква.
Додамо, що в суботу, 3 лютого, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів зустріч із делегацією Франції, на якій обговорили оборонну допомогу Україні та угоду про безпекові гарантії України.
До складу французької делегації увійшли дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, керівник військового штабу президента Франції Фаб’єн Мандон та радники президента Франції Ксав’є Шатель і Бертран Бюшвальтер.
Учасники зустрічі також обговорили посилення співпраці оборонних підприємств двох країн та обмінялися думками щодо імплементації Формули миру.
“Українська формула миру – це реальний алгоритм забезпечення справедливого миру, подолання наслідків війни та недопущення нової агресії. Ми цінуємо підтримку Франції в реалізації Формули та її просуванні серед країн Глобального Півдня”, – зазначив Єрмак.
Також відбулись переговори щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій.
“Наші переговорні команди сьогодні продемонстрували відчутний прогрес і наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди”, – наголосив заступник керівника ОП Ігор Жовква.
Учасники переговорів зазначили, що сподіваються на можливість підписання угоди найближчим часом.
Керівник Офісу президента подякував Франції за потужну оборонну допомогу Україні під час російської агресії.
Нагадаємо, що 19 жовтня Україна розпочала перший раунд переговорів із Францією щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Тоді сторони узгодили порядок координації стосовно питання безпекових гарантій на найближчий час.
Франція стала п’ятою країною G7 після США, Великої Британії, Канади та Японії, із якою Україна почала відповідні переговори.
Угода передбачена Спільною декларацією про підтримку України.
Початок двосторонніх переговорів із Францією поглиблює її незмінну підтримку України у військовій, безпековій та економічній сферах.
Ще однією складовою гарантій безпеки є також допомога у розвитку військово-промислового комплексу та в економічній відбудові України. Окрім цього, важливим елементом стримування агресії мають стати також потужні санкції та невідворотність конфіскації активів країни-агресорки.
На цьому етапі сторони узгодили план подальших двосторонніх переговорів та порядок координації щодо питання безпекових гарантій на найближчий час.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України.
- Франція зможе щомісяця надавати українській армії три тисячі снарядів калібру 155-мм, повідомив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, котрий очолив українську делегацію під час першого засідання Коаліції артилерії у Парижі.
- Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що до кінця 2024 року Франція щомісяця передаватиме Україні 3000 артилерійських снарядів та до 50 авіабомб.
- Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція виготовить для України 78 самохідних артилерійських установок CAESAR.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.