Україна і Франція наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди про гарантії безпеки – ОП

Джерело: пресслужба Офісу Президента

В суботу, 3 лютого, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч із делегацією Франції, на якій обговорили оборонну допомогу Україні та угоду про безпекові гарантії України.

До складу французької делегації увійшли дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, керівник військового штабу президента Франції Фаб’єн Мандон та радники президента Франції Ксав’є Шатель і Бертран Бюшвальтер.

Фото: ОП

Учасники зустрічі також обговорили посилення співпраці оборонних підприємств двох країн та обмінялися думками щодо імплементації Формули миру.

“Українська формула миру – це реальний алгоритм забезпечення справедливого миру, подолання наслідків війни та недопущення нової агресії. Ми цінуємо підтримку Франції в реалізації Формули та її просуванні серед країн Глобального Півдня”, – зазначив Єрмак.

Також відбулись переговори щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій.

“Наші переговорні команди сьогодні продемонстрували відчутний прогрес і наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди”, – наголосив заступник керівника ОП Ігор Жовква.

Учасники переговорів зазначили, що сподіваються на можливість підписання угоди найближчим часом.

Керівник Офісу Президента подякував Франції за потужну оборонну допомогу Україні під час російської агресії.

  • Франція зможе щомісяця надавати українській армії три тисячі снарядів калібру 155-мм, повідомив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, котрий очолив українську делегацію під час першого засідання Коаліції артилерії у Парижі.
  • Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що до кінця 2024 року Франція щомісяця передаватиме Україні 3000 артилерійських снарядів та до 50 авіабомб.
  • Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція виготовить для України 78 самохідних артилерійських установок CAESAR.
  • Президент Франції Еммануель Макрон остаточно підтвердив, що поїде в Україну “в лютому” і що Франція спорядить ще 40 нових ракет великої дальності SCALP  і “сотні бомб”.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.