Франція зможе надавати українській армії три тисячі снарядів щомісяця – Міноборони

Джерело: Іван Гаврилюк в інтерв’ю NV

Франція зможе щомісяця надавати українській армії три тисячі снарядів калібру 155-мм, повідомив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, котрий очолив українську делегацію під час першого засідання Коаліції артилерії у Парижі.

Зокрема Гаврилюк висловив велику вдячність президенту Франції, міністру збройних сил країни та всьому народу за значну допомогу Україні у боротьбі з російською агресією. Він подякував Франції за лідерство у Коаліції артилерії та конкретні кроки у підсиленні вогневої міці українського війська.

Представник Міноборони додав, що офіційний Париж ще раз продемонстрував стійкість підтримки України. Так, Франція планує виготовити для Україні 78 Цезарів, шість із яких передадуть найближчим часом.

Стосовно 155-мм снарядів для французьких артсистем міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція зможе надавати українській армії 3000 снарядів щомісяця, — поінформував Гаврилюк.

Зауважимо, у межах коаліції “артилерія для України” Франція постачила Україні додаткові реактивні системи залпового вогню LRU.

  • Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що до кінця 2024 року Франція щомісяця передаватиме Україні 3000 артилерійських снарядів та до 50 авіабомб.
  • Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція виготовить для України 78 самохідних артилерійських установок CAESAR.
  • Президент Франції Еммануель Макрон остаточно підтвердив, що поїде в Україну “в лютому” і що Франція спорядить ще 40 нових ракет великої дальності SCALP  і “сотні бомб”.
  • 25 січня глава уряду Денис Шмигаль провів першу телефонну розмову з прем’єр-міністром Франції Габріелем Атталем. Сторони зокрема обговорили реалізацію реформ та євроінтеграцію.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може зіткнутися з вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.