Україна придбала у Франції вже другу радарну систему СМ200 для ППО
Джерело: leMonde
Міноборони України уклало угоду з французькою компанією Thales на постачання вже другої радарної системи Control Master 200. Сума контракту не уточнюється.
7 червня технологічна компанія Thales оголосила про закупівлю Міністерством оборони України другої системи протиповітряної оборони для “сприяння захисту своєї території” від російської армії. Зауважується, що продуктивність системи визнана на полі бою.
Перший такий радар Сили оборони отримали у 2023 році.
ControlMaster 200 одночасно виявляє і відстежує низькі та висотні цілі, забезпечуючи координацію засобів ППО, від ППО дуже малої дальності до розширеної ППО малої дальності (E-Shorad), – мовиться у повідомленні.
Система складається з радару Ground Master 200 повітряного спостереження, системи радіозв’язку, центру управління ControlView і портативного термінала розподілу озброєння.
Радар Ground Master 200 — це радар середньої дальності, який можна перевозити на вантажівці. Він може виявити ворожий літак на відстані 250 кілометрів і боротися з ним на відстані 100 кілометрів. За словами виробника, він також забезпечує захист від ракет і артилерійського вогню, сповіщаючи наземні війська про ворожий вогонь.
На тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликали ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.
У квітні міністри закордонних справ G7 пообіцяли посилити ППО України час зустрічі, яку Італія проводила на острові Капрі. Сторони вкотре підтвердили свою відданість справі порятунку життів і захисту критичної інфраструктури.
Своєю чергою, уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус комунікують із союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць. Ініціативу “Негайні дії протиповітряної оборони” спрямовано на якнайшвидше надання Україні посиленої підтримки ППО.
У травні, відвідуючи Україну, Бербок повідомила, що німецька ініціатива з посилення української ППО зібрала майже мільярд доларів.
Вже 3 червня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підтвердив достовірність повідомлень ЗМІ щодо надання Україні другої системи протиповітряної оборони SAMP/T у відповідь на заклик Києва стосовно посиленої допомоги для відбиття російських ракетних атак.
Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.
Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.
5 червня радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, на запланованій зустрічі глави США Джо Байдена та президента Володимира Зеленського в Нормандії сторони зокрема зосередяться на питанні посилення протиповітряної оборони України.
- Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором заявила, що в Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі.
- Україна та Франція працюють над створенням спільних підприємств і локалізацією виробництва. Країни продовжують вести продуктивний діалог щодо відновлення України, не чекаючи закінчення війни, зокрема щодо поглиблення співпраці між компаніями, страхування ризиків, допомоги у гуманітарному розмінуванні, підтримки експорту.
- Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в п’ятницю, 26 січня, зазначив, що виробництво зброї та снарядів в Україні “демонструє позитивну динаміку”.
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.