Україна приєднується до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Уряд ухвалив рішення про приєднання України до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ.
Ще влітку 2021 року Україна стала однією з перших держав, які не є членами ЄС, але приєдналися до Довірчої мережі ЄС, та отримали визнання всіма державами-членами мережі сформованих COVID-сертифікатів.
Відтак, Україна стала однією з перших країн світу, чиї COVID-сертифікати в застосунку “Дія!” ЄС офіційно визнав. Загалом українці згенерували 12,2 млн COVID-сертифікатів у “Дії”.
З огляду на успішність використання COVID-сертифікатів, Всесвітня організація охорони здоровʼя нині створює Глобальну мережу цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ. Мережа покликана розширити практики використання цифрових документів у медичній сфері в межах всіх держав, які є її учасницями.
У відомстві пояснили, що для України це – важливий крок, оскільки після приєднання до Глобальної мережі ВООЗ зʼявляється можливість розширити перелік цифрових медичних документів, що будуть формуватися так само легко, як і COVID-сертифікати. Водночас для українців, які мають COVID-сертифікати у “Дії”, нічого не зміниться. Ці документи залишаються чинними та функціонують і надалі.
“Навіть попри офіційне завершення пандемії COVID-19 для підтвердження наявного епідеміологічного захисту у світі продовжуватимуть використовувати COVID-сертифікат. І саме для цього Україна приєднується до Глобальної мережі ВООЗ. Українцям, які мають COVID-сертифікати, нічого додатково робити не потрібно – їхні сертифікати є чинними в межах раніше визначених строків”, – розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
- На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
- Міністерство охорони здоров’я України затвердило рекомендації щодо визначення пріоритетних груп для вакцинації проти COVID-19 та отримання бустерних доз вакцини проти COVID-19 у 2023-2024 роках.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.