Україна та Данія починають співпрацю у сфері вітрової енергетики

Джерело: Міністерство енергетики України.

Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із надзвичайним та повноважним послом Королівства Данії в Україні Олє Егбергом Міккельсеном. Під час зустрічі сторони обмінялися оригіналами меморандуму про розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової генерації, підписаного наприкінці квітня 2023 року в онлайн-режимі .

Також під час зустрічі сторони обговорили напрямки подальшої співпраці щодо реалізації положень меморандуму про розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової енергетики.

Перший етап співпраці включатиме прискорене дослідження потенціалу української офшорної вітрової енергетики Світовим банком і Данським технічним університетом (DTU Wind) – до вересня 2023 року.

Крім того, на зустрічі сторони підтвердили наміри спільно працювати над прискоренням енергетичного переходу відповідно до цілей та пріоритетів розвитку енергетики обох країн.

Очільник Міненерго України подякував Данії за підтримку енергетичного сектору України – надану гуманітарну допомогу, а також внесок Королівства до Фонду енергетичної підтримки України, створеного спільно із секретаріатом Енергетичного співтовариства.

Також Герман Галущенко наголосив на ефективній співпраці з данською стороною у реалізації проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури Миколаївщини.

Зокрема, він додав, що енергетична стратегія України до 2050 року передбачає стрімкий розвиток вітрової енергетики, яка має забезпечити децентралізовану та стійку генерацію в майбутньому. І співробітництво з Данією у відповідній сфері відіграє важливу роль для досягнення поставлених цілей.

Протягом трьох тижнів у Кривому Розі працювали 19 додаткових команд, які прибули із Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Зрештою, у місті відновили теплопостачання, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Нові дослідження свідчать, що кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж це вважалося раніше, – можливо, такими ж давніми, як і сама планета.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.