Україна та Франція посилюють співпрацю для протидії пропаганді РФ

Джерело: пресслужба МКСК

19 жовтня міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький та міністр з питань Європи та закордонних справ Франції Жана-Ноеля Барро обговорили питання стратегічних комунікацій, а також протистояння загрозам інформаційної війни, яка ведеться Росією.

Особливу увагу сторони приділили співпраці між двома державами задля збереження ідентичності та захисту культурної спадщини України, яку цілеспрямовано знищує ворог з 2014 року.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Франція відіграє важливу роль у збереженні та захисті української культурної спадщини. Україна вдячна главі французької держави, парламентарям та народу за підтримку українців у боротьбі за європейські цінності та свободу, – мовиться у повідомленні.

Точицький зазначив, що нині Україна має проактивний підхід до стратегічних комунікацій.

Ми повинні не просто протидіяти дезінформації, а формувати стратегічні наративи. Маємо разом створити атмосферу єдності, аби всім світом протистояти брехні РФ, — наголосив він.

Жан-Ноель Барро зауважив, що “Франція залишатиметься з Україною стільки, скільки буде потрібно”.

Співпраця між Україною та Францією у сфері стратегічних комунікацій є важливою частиною реалізації Плану перемоги України, позаяк посилення інформаційної безпеки, боротьба з дезінформацією та формування стратегічних наративів — це критичні елементи для досягнення успіху на міжнародній арені та забезпечення підтримки України в боротьбі за свою свободу.

Як раніше зазначив Зеленський: “План перемоги — це шлях посилення України. Це саме таке посилення, яке потрібне, щоб не тільки захистити наші позиції, а й щоб прокласти міст до проведення другого Саміту миру, який поставить справедливу для України крапку у цій війні”.

Барро також пообіцяв підтримувати План перемоги Президента України, наголосивши, що працюватиме з українськими високопосадовцями, щоб заручитися підтримкою цієї пропозиції з боку інших країн.

Зміцнення стратегічних комунікацій між Україною та Францією не лише сприяє боротьбі з російською пропагандою, а й є ключовим елементом у контексті загальної перемоги України, закладеної у План перемоги, – додали у повідомленні.

Зауважимо, раніше міністр культури та стратегічних комунікацій провів зустріч із Заступницею міністра культурної спадщини Канади Ізабель Монду, під час якої обговорили важливі питання двосторонньої співпраці. Особливу увагу було приділено боротьбі з дезінформацією, зокрема протидії впливу російської пропаганди через кіноіндустрію.

  • У межах Венеційського кінофестивалю показано документальний фільм російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової “Росіяни на війні”, знятий на позиціях окупантів в Україні.
  • Американський письменник Стівен Кінг вважає, що росіяни цілковито “заслуговують на лайно”, аже вони самі вдерлися на територію іншої держави заради війни. Автор схвально ставиться до операції ЗСУ на Курщині, а раніше неодноразово підтримував Україну.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.