Україна та МВФ досягли попередньої домовленості про кредит на $2,2 млрд
Джерело: Bloomberg
Україна та Міжнародний валютний фонд досягли попередньої домовленості про розкриття частини чотирирічної позики в розмірі 2,2 мільярда доларів, щоб допомогти покрити бюджет країни.
Угода про персонал, яка все ще потребує схвалення правлінням МВФ, укладається після завершення четвертого перегляду загального пакета допомоги МВФ вартістю 15,6 мільярда доларів, йдеться у заяві фонду.
“Виконання програми залишається високим, попри виклики війни. Однак ризики високі та зростають, оскільки війна триває і перспективи на решту року залишаються дуже невизначеними”, — зазначив у заяві голова місії МВФ в Україні Гевін Грей.
Огляд фонду економіки та фінансового сектору України включав фіскальну політику та реформи, ризики з боку державних підприємств та енергетичного сектору, а також боргове навантаження країни.
Дворічне заморожування виплат боргу в розмірі $21 млрд, узгоджене влітку 2022 року, закінчується 1 серпня.
“Влада досягає прогресу в комерційній реструктуризації зовнішнього боргу на умовах, які відповідають програмі”, — сказав Грей.
Співробітники МВФ повідомили інвесторам у квітні, що будь-який перерахунок боргу враховуватиме два сценарії — базовий сценарій, за якого війна з Росією закінчується швидше та економіка відновлюється, і негативний сценарій, який передбачає тривалу війну, яка затягує зростання.
- У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна очікує від місії МВФ четвертий перегляд програми EFF, який дозволить залучити 2,2 млрд доларів.
- У Міжнародному валютному фонді підрахували, що станом на сьогодні Україна потребує 42 мільярдів доларів для продовження стримування російського наступу.
- Представники влади України та експерти Міжнародного валютного фонду досягли домовленості на рівні експертів щодо оновленого пакету заходів економічної та фінансової політики для третього перегляду 4-річної програми Механізму розширеного фінансування обсягом близько 15,6 млрд доларів.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.
Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.
Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що припинення вогню може дати главі РФ Володимиру Путіну час переозброїтися і в майбутньому здійснити повномасштабну атаку на Україну.