Україна та МВФ досягли попередньої домовленості про кредит на $2,2 млрд
Джерело: Bloomberg
Україна та Міжнародний валютний фонд досягли попередньої домовленості про розкриття частини чотирирічної позики в розмірі 2,2 мільярда доларів, щоб допомогти покрити бюджет країни.
Угода про персонал, яка все ще потребує схвалення правлінням МВФ, укладається після завершення четвертого перегляду загального пакета допомоги МВФ вартістю 15,6 мільярда доларів, йдеться у заяві фонду.
“Виконання програми залишається високим, попри виклики війни. Однак ризики високі та зростають, оскільки війна триває і перспективи на решту року залишаються дуже невизначеними”, — зазначив у заяві голова місії МВФ в Україні Гевін Грей.
Огляд фонду економіки та фінансового сектору України включав фіскальну політику та реформи, ризики з боку державних підприємств та енергетичного сектору, а також боргове навантаження країни.
Дворічне заморожування виплат боргу в розмірі $21 млрд, узгоджене влітку 2022 року, закінчується 1 серпня.
“Влада досягає прогресу в комерційній реструктуризації зовнішнього боргу на умовах, які відповідають програмі”, — сказав Грей.
Співробітники МВФ повідомили інвесторам у квітні, що будь-який перерахунок боргу враховуватиме два сценарії — базовий сценарій, за якого війна з Росією закінчується швидше та економіка відновлюється, і негативний сценарій, який передбачає тривалу війну, яка затягує зростання.
- У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна очікує від місії МВФ четвертий перегляд програми EFF, який дозволить залучити 2,2 млрд доларів.
- У Міжнародному валютному фонді підрахували, що станом на сьогодні Україна потребує 42 мільярдів доларів для продовження стримування російського наступу.
- Представники влади України та експерти Міжнародного валютного фонду досягли домовленості на рівні експертів щодо оновленого пакету заходів економічної та фінансової політики для третього перегляду 4-річної програми Механізму розширеного фінансування обсягом близько 15,6 млрд доларів.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.