Україна та НАТО обʼєднують зусилля для протидії FPV-дронам на оптоволокні

Джерело: Міноборони

Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) у співпраці з Командуванням Об’єднаних Збройних Сил НАТО з питань трансформації оголосили новий Innovation Challenge для боротьби з FPV-дронами на оптоволокні — загрозою, стійкою до традиційних засобів РЕБ. Хакатон відбудеться 20 червня у Таллінні.

Хакатон, що пройде 20 червня в Таллінні (Естонія), продовжує зусилля України та НАТО з пошуку ефективних рішень для протидії сучасним загрозам з повітря. Попередній NATO InnovationChallenge був присвячений протидії керованим авіабомбам (КАБ), — мовиться у повідомленні.

Конкурс спрямований на боротьбу із FPV-дронами на оптоволокні, які є однією з найбільш актуальних загроз сучасної війни. Такі дрони стійкі до традиційних засобів радіоелектронної боротьби та становлять серйозний виклик як для Сил оборони України, так і сил Альянсу. Відтак, команда JATEC ініціювала пошук актуальних технологій, здатних виявляти, відстежувати та нейтралізовувати ці повітряні загрози.

У Міноборони поінформували, що до участі в конкурсі запрошується оборонна промисловість держав-членів Альянсу та України. Ключовими напрямками для розробок є: системи виявлення та пріоритизації (радіолокаційні, оптичні, акустичні, теплові, гібридні), швидке та точне відстеження малих високошвидкісних цілей, кінетичні та некінетичні системи ураження (включно зі спрямованою енергією, сітками, інтелектуальними боєприпасами).

Технологічні рішення мають відповідати низці критеріїв, зокрема:

  • виявляти дрони на відстані 500 м;
  • працювати вдень, вночі та за складних погодних умов;
  • бути легким, вагою до 100 кг;
  • бути економічно ефективним (вартість до 100 тисяч $).

Оголошення фіналістів відбудеться 5 червня, тоді як презентація обраних технологічних рішень – 20 червня в Таллінні (Естонія).

Подати заяви для участі за посиланням до 30 травня.

На етапі попереднього відбору розглядатимуться лише заявки від організацій, штаб-квартири яких знаходяться в країнах-членах НАТО. Проте організації з України запрошуються до участі, їхні заявки можуть бути розглянуті для інтеграції в пізніші етапи процесу конкурсу.

Організатори закликають розробити інноваційні концепції, системи та інтегровані архітектури для виявлення, наведення, відстеження та нейтралізації FPV-дронів на оптоволокні.

Міністерство закордонних справ Литви передало Білорусі ноту протесту через дрон “Гербера”, що порушив повітряний простір країни.

Президент США Дональд Трамп заявив, що планує надіслати один лист понад 150 країнам, у якому повідомить, які тарифні ставки на них чекатимуть.

Міністерство юстиції Італії повідомило, що може звільнити з в’язниць до 10 000 осіб – близько 15% від загальної кількості ув’язнених – для розв’язання проблеми переповненості тюрем.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одну коригувальницю російських ударів по Харкову. Зловмисниця готувала новий удар РФ по локації одного з підрозділів міськради. Вона припускала, що поблизу можуть перебувати українські військові, тому передала локацію окупантам для ймовірної атаки.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про призначення Юлії Свириденко премʼєр-міністеркою.