Україна та Німеччина підписали домовленість про співпрацю у сфері науки та технологій

Джерело: Міністерство освіти і науки України

8 листопада під час робочого візиту до Німеччини міністр освіти і науки України Оксен Лісовий разом із федеральною міністеркою освіти та досліджень Німеччини Беттіною Штарк-Ватцінгер підписали декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері науки, технологій та інновацій та обговорили деталі подальшої співпраці.

Відтак, це партнерство охопить спільну роботу за наступними напрямами:

  • розвиток діалогу з питань наукової політики на різних рівнях;
  • розширення наукового співробітництва в дослідницьких сферах, що мають взаємне значення та спільний інтерес;
  • посилення академічної мобільності студентів і науковців з особливою увагою до молодих учених;
  • створення спільної експлуатації дослідницьких та/або інноваційних установ, лабораторій та міжнародних центрів передових досліджень (cores of excellence);
  • заохочення інституційного партнерства між німецькими та українськими університетами та науковими установами.

У відомстві пояснили, що ця ініціатива відкриває нові можливості для обміну знаннями та технологіями між Україною та Німеччиною, розвитку освіти, досліджень та інновацій в обох країнах. Також вона є фундаментом для укладання нової угоди у сфері науки, технологій та інновацій між Україною і Німеччиною вже наступного року.

Україна співпрацює з Німеччиною у сфері освіти 30 років. За цей час наші науковці спільно з німецькими колегами реалізували понад 200 проєктів, провели десятки засідань, конференцій та форумів, які стали підґрунтям для понад сотні різноманітних співпраць між українськими й німецькими університетами, науковими установами та інноваційними підприємствами.

Крім того, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Німеччина також активно підтримує українську освіту. Нині в німецьких школах навчається понад 200 тисяч українських дітей, частина з яких продовжує дистанційну освіту в українських школах.

Задля того, щоб учні мали доступ до якісної освіти та не втратили зв’язок із державою, у Німеччині реалізують освітні проєкти. Зокрема, проєкт SchuleUA (“Твоя українська школа у Мюнхені”) — школу, у якій навчання відбувається за освітніми стандартами України.

Під час візиту до Німеччини та зустрічі з Беттіною Штарк-Ватцінгер Оксен Лісовий висловив пропозиції з розширення освітніх можливостей для українських дітей в Німеччині.

Зокрема, мовилося про те, щоб внести українську мову до переліку іноземних, які вивчають у німецьких школах. Тобто створити факультатив, на якому українські діти зможуть додатково вчити рідну мову.

Заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова в інтерв’ю “РБК-Україна” повідомила, що рівень знань українських підлітків відстає на два роки, що може негативно вплинути на розвиток країни.

Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали ще двох поплічників РФ, які підпалювати військові автівки та релейні шафи Укрзалізниці.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що “план перемоги”, представлений президентом Володимиром Зеленським, буде переоцінений після президентських виборів у США.

Червоний Хрест України повідомив про активність шахраїв в інтернеті, які пропонують за гроші забрати тіла військовослужбовців з територій, що не підконтрольні уряду України.

За даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), КНДР вирішила відправити на допомогу РФ у війні проти України 12 000 своїх військових.