Україна та Німеччина підписали домовленість про співпрацю у сфері науки та технологій
Джерело: Міністерство освіти і науки України
8 листопада під час робочого візиту до Німеччини міністр освіти і науки України Оксен Лісовий разом із федеральною міністеркою освіти та досліджень Німеччини Беттіною Штарк-Ватцінгер підписали декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері науки, технологій та інновацій та обговорили деталі подальшої співпраці.
Відтак, це партнерство охопить спільну роботу за наступними напрямами:
- розвиток діалогу з питань наукової політики на різних рівнях;
- розширення наукового співробітництва в дослідницьких сферах, що мають взаємне значення та спільний інтерес;
- посилення академічної мобільності студентів і науковців з особливою увагою до молодих учених;
- створення спільної експлуатації дослідницьких та/або інноваційних установ, лабораторій та міжнародних центрів передових досліджень (cores of excellence);
- заохочення інституційного партнерства між німецькими та українськими університетами та науковими установами.
У відомстві пояснили, що ця ініціатива відкриває нові можливості для обміну знаннями та технологіями між Україною та Німеччиною, розвитку освіти, досліджень та інновацій в обох країнах. Також вона є фундаментом для укладання нової угоди у сфері науки, технологій та інновацій між Україною і Німеччиною вже наступного року.
Україна співпрацює з Німеччиною у сфері освіти 30 років. За цей час наші науковці спільно з німецькими колегами реалізували понад 200 проєктів, провели десятки засідань, конференцій та форумів, які стали підґрунтям для понад сотні різноманітних співпраць між українськими й німецькими університетами, науковими установами та інноваційними підприємствами.
Крім того, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Німеччина також активно підтримує українську освіту. Нині в німецьких школах навчається понад 200 тисяч українських дітей, частина з яких продовжує дистанційну освіту в українських школах.
Задля того, щоб учні мали доступ до якісної освіти та не втратили зв’язок із державою, у Німеччині реалізують освітні проєкти. Зокрема, проєкт SchuleUA (“Твоя українська школа у Мюнхені”) — школу, у якій навчання відбувається за освітніми стандартами України.
Під час візиту до Німеччини та зустрічі з Беттіною Штарк-Ватцінгер Оксен Лісовий висловив пропозиції з розширення освітніх можливостей для українських дітей в Німеччині.
Зокрема, мовилося про те, щоб внести українську мову до переліку іноземних, які вивчають у німецьких школах. Тобто створити факультатив, на якому українські діти зможуть додатково вчити рідну мову.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Федеральне міністерство економіки й захисту клімату Німеччини зробить внесок у 54,3 мільйона євро до Фонду підтримки енергетики України.
У столиці Словенії, Любляні, під час візиту першої леді України Олени Зеленської поліція затримала чоловіка, який влаштував провокацію біля будівлі Національної та університетської бібліотеки.
За даними ЗМІ, у середу, 20 листопада, посольство Іспанії в Україні також зупинило роботу через можливу масовану атаку РФ.
Служба безпеки затримала чоловіка, який коригував російські атаки та скоював підпали. Затриманий діяв одразу у двох регіонах.
SpaceX Ілона Маска успішно здійснила ще один запуск своєї ракети Starship, за чим спостерігав також Дональдом Трампом, проте тестовий політ пройшов не ідеально.
Україна отримає 130 мільйонів євро від Данії для розвитку виробництва безпілотників та ракет. Про це оголошувала прем’єр-міністрка Данії Метте Фредеріксен під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським.