Україна та Польща підписали меморандум про співробітництво у сфері енергетики
Джерело: Міністерство енергетики України
У межах українсько-польських урядових консультацій у Варшаві представники обох країн підписали меморандум про співробітництво у сфері енергетики.
Відбулася зустріч заступника міністра енергетики України Миколи Колісника з міністеркою клімату та природних ресурсів Польщі Пауліною Генніґ-Клоска та Спеціальним уповноваженим зі стратегічних енергетичних інфраструктурних проєктів Мацеєм Бандо.
Сторони обговорили спільні кроки для реагування на руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів та підписали меморандум про співробітництво між країнами у сфері енергетики.
“Документ передбачає розроблення спільних програм та проєктів спільного інтересу, спрямованих на відновлення енергетичної інфраструктури, яка постраждала від війни, кроки для більшої інтеграції енергетичних ринків. Дякуємо Польщі за готовність створювати умови, які сприятимуть участі польських компаній у відновленні енергетичного сектору України”, – зазначив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Меморандум, зокрема, передбачає спільну роботу у напрямках розвитку кліматично нейтральних технологій, розбудови розподіленої генерації, транспортування природного газу та нафтопродуктів.
Окрему увагу приділено питанню енергетичної безпеки шляхом інтеграції ринків та розвитку кліматично нейтральної генерації, формуванню проєктів спільного інтересу та розвитку міждержавних перетинів.
- Україна має зацікавленість у спорудженні трьох нових ліній електропередачі (ЛЕП) до Польщі. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що попередній проєкт вже посприяв глибшій інтеграції української енергосистеми з європейською.
- Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та міністерка охорони здоров’я Республіки Польща Ізабелла Лещина підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я.
- Україна і Польща домовилися спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну.
Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
У Канаді все частішою причиною смерті стає евтаназія, однак у більшості випадків добровільно піти з життя обирають ті, у кого діагностовано невиліковні захворювання.
Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.
14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.
Головне управління розвідки повідомило, що війська КНДР незабаром можуть взяти безпосередню участь у боях.