Україна та Швеція співпрацюватимуть у сфері космічних технологій для оборонних потреб
Джерело: Міноборони
Швеція співпрацюватиме з Україною у сфері розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Про це йшлося під час переговорів української та шведської делегацій в Міністерстві оборони України.
У межах зустрічі українська сторона представила ключові досягнення в напрямі цифровізації, важливою частиною яких є впровадження космічної політики та стратегії в оборонному секторі.
Зокрема, було поінформовано про створення в березні 2025 року Управління космічної політики при Міністерстві оборони. Також українська сторона окреслила ключові потреби Сил оборони у сфері космічних технологій, реалізація яких можлива у співпраці з міжнародними партнерами.
“Ми маємо велику спадщину у космічній сфері, яку модернізуємо та перезапускаємо з урахуванням сучасних вимог. Також залучаємо іноземних партнерів, які мають більший досвід та спроможності у сфері військового космосу. Ми готові ділитися власними напрацюваннями, що були отримані під час бойових дій”, – сказав у ході переговорів начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко.
Він уточнив, що у сфері військового космосу Україна зосереджуватиме зусилля на обробці великих обсягів даних, зокрема отриманих від партнерів, а не на масштабуванні власного обладнання.
“Космос – це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози”, – зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Очільник шведської делегації, директор відділу повітряних та космічних систем Агенції матеріально-технічного забезпечення Швеції Ларс Гельмріх підкреслив зацікавленість у співпраці з Україною у сфері розвитку космічних технологій, зважаючи на унікальний досвід України у веденні сучасної війни.
“З власного досвіду можу сказати, що космічна сфера розвивається дуже динамічно. Тому потрібно бути готовими до гнучкості та адаптивності навіть у питаннях стратегії”, – зазначив Гельмріх.
За його словами, Швеція готова сприяти налагодженню співпраці з іншими партнерами, зокрема з нордичними державами, до яких належать Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.
- Міністерство оборони України створило управління космічної політики, яке має об’єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії зі Збройними силами України. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко під час форуму Space For Ukraine.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.