Україна та Японія обговорили подальшу безпекову співпрацю
Джерело: пресслужба Міноборони
Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.
Японія надає Україні політичну та економічну підтримку. Також країна є членом Коаліції з розмінування та ІТ-коаліції
Під час зустрічі українська та японська делегації також обговорили важливість долучення України до “Діалогу Шангрі-ла”. Посол Кунінорі акцентував важливість участі президента у цьогорічному форумі.
Крім того, посол зауважив, що, попри те, що Японія і не є членом НАТО, країна підтримує шлях України до євроатлантичної інтеграції. Водночас Балануца наголосив, що приєднання України до ЄС і НАТО – це передусім про стандарти та цінності, які пропагує держава, а не сподівання на захист чужими руками.
Українська сторона також висловила вдячність східним партнерам за допомогу в реабілітації українських військових та наголосила на необхідності збільшення обсягів цієї допомоги, з огляду на інтенсивність бойових дій.
Раніше Японія висловила готовність приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України. Згодом стало відомо, що Японія спільно з Камбоджею проводитимуть роботи з розмінування української території, про це заявила глава МЗС Японії Йоко Камікава під час візиту до Пномпеня.
- Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
- Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.
- За результатами домовленості міністра енергетики Германа Галущенка з керівництвом Агентства міжнародного співробітництва Японії, в Україну надійде понад 100 потужних генераторів.
- ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.