Японія передала медичним закладам Харківщини автівки та діагностичне обладнання

Фото: МОЗ

Джерело: МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.

Автівки розподілено між медичними закладами Харківської області, зокрема, їх отримали заклади первинної медичної допомоги прифронтових міст Ізюму та Куп’янська.

Використовуватимуться автомобілі для надання базових медичних послуг пацієнтам у віддалених регіонах. Розміри автівки дозволяють перевозити також портативне обладнання, необхідне для надання допомоги.

Діагностичні ультразвукові апарати дозволять точно і швидко встановлювати діагнози та обирати ефективні методи лікування. Прилади мають функцію дистанційної передачі даних. Обладнання вже прибуло до Харківської області, наразі проводиться навчання для медиків.

“Вдячний Японії за передані сьогодні 20 автівок для медзакладів первинної ланки та діагностичне ультразвукове обладнання. Вони підсилять медиків Харківщини, яка на сьогодні є однією з найгарячіших точок країни, а отже більша кількість пацієнтів зможе отримати необхідні медичні послуги в цей складний час”, — сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

З початку війни Японія системно підтримує Україну, надаючи необхідні медичні засоби та обладнання для забезпечення безперервності надання медичної допомоги та задоволення нагальних медичних потреб людей.

За цей час Японія вже надала Україні фінансової підтримки на більше ніж 12 мільярдів доларів, у тому числі для медичної сфери.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.