Україна входить до країн з найнижчим рівнем страху щодо ядерної загрози – опитування

Джерело: “Рейтинг”

Результати дослідження соціологічної групи “Рейтинг” з інститутом досліджень Gallup International свідЧать, що Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

Зазначається, що нещодавно “Рейтинг” завершив масштабне дослідження у співпраці зі всесвітньо відомим інститутом досліджень Gallup International. Опитування відбувалося в межах проекту “End of Year” 2023.

Так, дослідження засвідчило, що загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози.

“Дві п’ятих опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику”, – зазначили соціологи.

Загалом у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози більш песимістичні.

При цьому найбільше бояться ядерної загрози серед європейських країн Італія, Португалія та Румунія, де більше половини оцінила загрозу як високу.

“Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина – мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої. Натомість Україна, Іран, Пакистан, Вірменія – мають найвищий відсоток, що такого ризику немає”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами опитування, Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

При цьому вказано, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.

Довідка. Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey (EoY) – це щорічна традиція, започатковане та розроблене дослідження в 1977 році. Відтоді опитування проводиться щороку. Цього року проєкт проводився в 41 країні світу. Усього було опитано 40 тис. 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1 тис.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали. 

24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.

У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.

Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 25 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.