Україна входить до країн з найнижчим рівнем страху щодо ядерної загрози – опитування

Джерело: “Рейтинг”

Результати дослідження соціологічної групи “Рейтинг” з інститутом досліджень Gallup International свідЧать, що Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

Зазначається, що нещодавно “Рейтинг” завершив масштабне дослідження у співпраці зі всесвітньо відомим інститутом досліджень Gallup International. Опитування відбувалося в межах проекту “End of Year” 2023.

Так, дослідження засвідчило, що загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози.

“Дві п’ятих опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику”, – зазначили соціологи.

Загалом у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози більш песимістичні.

При цьому найбільше бояться ядерної загрози серед європейських країн Італія, Португалія та Румунія, де більше половини оцінила загрозу як високу.

“Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина – мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої. Натомість Україна, Іран, Пакистан, Вірменія – мають найвищий відсоток, що такого ризику немає”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами опитування, Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

При цьому вказано, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.

Довідка. Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey (EoY) – це щорічна традиція, започатковане та розроблене дослідження в 1977 році. Відтоді опитування проводиться щороку. Цього року проєкт проводився в 41 країні світу. Усього було опитано 40 тис. 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1 тис.

Триває 1047-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 796 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.