Україна вперше розпочала експортувати в Європу біометан
Джерело: Енергетична митниця/Facebook
6 лютого Енергетична митниця успішно оформила періодичну митну декларацію на експорт з України до Європи першої партії біометану трубопроводом. Відомство назвало це “історичною подією для української енергетики”.
“Це не просто важливий крок у розвитку зеленої енергетики та зміцненні енергетичної безпеки регіону. Це значний прорив для України на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції”, – йдеться у повідомленні.
Як уточнили в Міненерго, обсяг першої поставки біометану в ЄС склав 67 тис. кубометрів.
Біометан — це екологічний газ, який отримують шляхом очищення біогазу, що, своєю чергою, виробляється з відходів харчової промисловості й тваринництва. Біометан можна закачувати в українську газотранспортну систему та використовувати як природний газ.
У квітні 2023 року в Україні вперше в Чернігівській області компанія Галс Агро ввела в експлуатацію біометановий модуль на біогазовому заводі, який виробляє біометан. Потужність заводу — до 3 млн кубометрів біометану на рік.
Базовою сировиною для заводу є жом цукрового буряку після виробництва цукру, бурякова патока, рослинні залишки, силос енергетичних рослин, відходи харчових та комбікормових виробництв, послід ВРХ.
Потенціал України з виробництва біометану, за оцінкою Біоенергетичної асоціації, — близько 10 млрд кубометрів на рік. Це третина довоєнного споживання газу в Україні.
“Цей експорт відкриває нові можливості для агросектору та інвесторів у сфері біоенергетики. Це – підтримка агросектору, так як біометан виробляється з органічних відходів, що стимулює розвиток сільського господарства. Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку”, – наголосили в Енергетичній митниці.
- За даними Національної Асоціації цукровиків України, у 2024 році українські виробники встановили історичний рекорд з експорту цукру, направивши на зовнішні ринки 746,3 тис. тонн цієї продукції на суму $419 млн.
- Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квотуванню у 2024 році, а також продовжив заборону на експорт окремих товарів до 2025 року. Серед таких товарів – сіль, природний газ українського походження, золото, срібло та брухт дорогоцінних металів.
Приблизно 70% озброєння, що використовувалось на полі бою Силами оборони, становить міжнародна військова допомога. Про це повідомив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.
Імовірно, Росія опинилась на порозі виснажливої проблеми транспортування нафти через санкції США.
Підрозділи територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки не мають повноваження на розшук ухилянтів, це повинні робити місцеві органи влади і поліції. Про це розповів перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
6 лютого Енергетична митниця успішно оформила періодичну митну декларацію на експорт з України до Європи першої партії біометану трубопроводом.
На подвір’ї одного з приватних будників у Сіднеї, Австралія, виявили понад сотню змій.