Україна вперше розпочала експортувати в Європу біометан

Джерело: Енергетична митниця/Facebook

6 лютого Енергетична митниця успішно оформила періодичну митну декларацію на експорт з України до Європи першої партії біометану трубопроводом. Відомство назвало це “історичною подією для української енергетики”.

“Це не просто важливий крок у розвитку зеленої енергетики та зміцненні енергетичної безпеки регіону. Це значний прорив для України на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції”, – йдеться у повідомленні.

Як уточнили в Міненерго, обсяг першої поставки біометану в ЄС склав 67 тис. кубометрів.

Біометан — це екологічний газ, який отримують шляхом очищення біогазу, що, своєю чергою, виробляється з відходів харчової промисловості й тваринництва. Біометан можна закачувати в українську газотранспортну систему та використовувати як природний газ.

У квітні 2023 року в Україні вперше в Чернігівській області компанія Галс Агро ввела в експлуатацію біометановий модуль на біогазовому заводі, який виробляє біометан. Потужність заводу — до 3 млн кубометрів біометану на рік.

Базовою сировиною для заводу є жом цукрового буряку після виробництва цукру, бурякова патока, рослинні залишки, силос енергетичних рослин, відходи харчових та комбікормових виробництв, послід ВРХ.

Потенціал України з виробництва біометану, за оцінкою Біоенергетичної асоціації, — близько 10 млрд кубометрів на рік. Це третина довоєнного споживання газу в Україні.

“Цей експорт відкриває нові можливості для агросектору та інвесторів у сфері біоенергетики. Це – підтримка агросектору, так як біометан виробляється з органічних відходів, що стимулює розвиток сільського господарства. Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку”, – наголосили в Енергетичній митниці.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.