Україна виконала ще два важливі індикатори у межах Ukraine Facility

Джерело: Мінекономіки

Цього кварталу Україна мала виконати девʼять індикаторів Плану з реалізації ініціативи Європейського Союзу Ukraine Facility, з яких успішно виконано вже вісім, два з яких – Кабмін ухвалив Стратегію демографічного розвитку  до 2040 року та підписане технічне завдання на розробку інформаційної системи для забезпечення виконання функцій НКРЕКП.

Останній індикатор — на фінальній стадії виконання.

Ще 2 важливі індикатори Плану України в рамках Ukraine Facility прийняті цього тижня. Вони націлені на покращення ситуації в пріоритетних для держави галузях: енергетичній та людського капіталу. Тож я вдячний урядовцям, та НКРЕКП за роботу. Мінекономіки як національний координатор виконання Плану надає підтримку відповідальним органам влади та продовжить забезпечувати реалізацію Ukraine Facility, — зауважив Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Демографічна стратегія України на період до 2040 року визначає конкретні заходи щодо розв’язання ключових проблем у напрямку людського капіталу:

  • покращення ситуації в сфері народжуваності;
  • зменшення рівня передчасної смертності;
  • подолання негативних міграційних трендів, зокрема шляхом повернення українців з-за кордону;
  • активізація на ринку праці максимальної кількості громадян, що можуть працювати;
  • сприяння активному довголіттю;
  • створення інфраструктурних та безпекових передумов для покращення демографічної ситуації.

Тоді як погоджене технічне завдання на розробку інформаційної системи для забезпечення функціонування регулятора (НКРЕКП) дозволить побудувати систему таким чином, аби обʼєднати її із системами операторів ринку, платформами інсайдерської інформації, адміністраторами передачі даних і виявляти інформацію, що свідчить про наявність зловживань. Технічне завдання є частиною індикатору стосовно регламенту REMIT — набору європейських правил та практик, який спрямований на попередження зловживань на оптових енергетичних ринках і передбачає відповідальність за маніпуляції учасників на них. Це добра новина для споживачів і компаній, особливо в часи нестабільності цін на енергоносії, адже йдеться про додатковий захист.

Зауважується, що ця частина індикатору є частиною реформи ринку електроенергії, націленої на інтеграцію України до енергетичного ринку ЄС та забезпечення ефективного функціонування внутрішніх енергетичних ринків.

Додамо, 22 травня Свириденко та Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї підписали Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility.

Тоді як вже 6 червня Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility

Відповідно до угоди Україна зобов’язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю у використанні коштів, наданих Європейським Союзом та захист його фінансових інтересів. Це включає запровадження системи управління та контролю, регулярне звітування, дотримання санкційних вимог ЄС, боротьбу з корупцією.

Угода передбачає тісну взаємодію між органами державної влади України та інституціями ЄС, що також сприятиме європейській інтеграції. Для цього Україна буде активно співпрацювати з Європейською комісією, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) та Європейським судом аудиторів.

Зокрема, залучені органи здійснюватимуть обмін інформацією про використання коштів, координуватимуть свої дії щодо впровадження фінансових ініціатив, проводитимуть спільні аудити та перевірки, а також розроблятимуть і впроваджуватимуть заходи для запобігання корупції та шахрайству.

Національний координатор, а саме Міністерство економіки, стане ключовим органом взаємодії з Європейською Комісією та забезпечуватиме ефективне управління та моніторинг використання коштів, наданих Європейським Союзом. Зокрема, Національний координатор відповідатиме за підготовку та подання звітів, а також перевірку виконання кроків Плану України, прийнятого для Ukraine Facility.

Угода також передбачає створення Аудиторської ради, до складу ради увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю, а також антикорупційні експерти. Рада забезпечуватиме ефективний аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими та антикорупційними органами для забезпечення комплексного підходу до контролю за використанням коштів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд. Зокрема близько 142 тис. км² вважаються потенційно замінованими.

Під час розмови з американським письменником та журналістом Марком Тіссеном кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що можлива угода щодо завершення війни між Україною та РФ “буде справедливою”.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час вітального слова на онлайн-конференції до Всесвітнього дня сільськогосподарських тварин “Об’єднуючи зусилля задля забезпечення благополуччя с/г тварин в Україні”, наголосив, що одним із основних пріоритетів європейського сільського господарства є благополуччя тварин.

Міністерство фінансів України 2 жовтня уклало кредитний договір з Експортно-імпортним банком Кореї на суму $100 млн.

Нещодавно відкриту комету A11bP7I можна буде побачити наприкінці місяця, і вона, можливо, затьмарить Венеру.