Україна випробовує оборону росіян: аналіз контрнаступу ЗСУ від The Economist
Джерело: The Economist
Контрнаступ Збройних сил України продовжує просуватися повільними темпами.
Як зауважили у виданні, такі темпи можуть бути навмисно організовані командуванням. Начальник Штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін завив, що Сили оборони завдають ударів по логістиці ворога, а також перевіряють російську оборону на міцність в різних місцях.
У червні українське командування повідомляло, що великі бронетанкові з’єднання є хорошою мішенню для безпілотників ЗС РФ, а тому ЗСУ обрали тактику наступу малими групами.
“Обмежений успіх, яким зараз користуються українські сили, переважно є результатом дій підрозділів рівня взводу і роти. Вони обирають для укриття узлісся дерев і невеликі населені пункти”, — йдеться в матеріалі.
За словами співрозмовників інформагентства, коли українські воїни відправлять на штурм свої основні резерви, все залежатиме від того, чи зможе Росія організовано відвести свої підрозділи.
При цьому існує ймовірність, що ЗС РФ, виснажені місяцями боїв, “тріснуть”. Противник вже перебуває під тиском “поступового зниження морального духу, браку боєприпасів, а також поганих рішень командирів”. Тож, ключовий удар України стане справжнім випробуванням для ЗС РФ.
Своєю чергою, військовий стратег Лоуренс Фрідман наголосив, що Сили оборони України воюють не так, як армія США і союзники. У своїх війнах американці показували на полі бою переважну вогневу міць і панування в повітрі, чого в українських захисників немає.
“ЗСУ не можуть дозволити собі нову версію бліцкригу, до якої, можливо, звикли багато хто на Заході, зважаючи на дії американців у війні в Перській затоці”, – пояснив він.
Натомість у британській розвідці вважають, що одним із факторів, який сповільнює контрнаступ України на південному напрямку, є зарослі на раніше орних землях.
Утім міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі відкинув побоювання про повільний контрнаступ ЗСУ після витоку військового звіту Німеччини, де поставили під сумнів тактику України.
Разом з тим секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що ніяких дедлайнів чи графіків контрнаступу ЗСУ не існує. У такий спосіб він відреагував на повідомлення про повільні темпи просування.
Варто додати, що цього тижня на південному сході України точилися інтенсивні бої. У намаганні відвоювати окуповані Росією території, Україна залучила до контрнаступу свіжі резерви, які пройшли підготовку на Заході.
- За інформацією ЗМІ, українська армія відмовилась від американської тактики ведення бою та, поки що, повернулась до методів, які знає краще.
- Українські військові посилюють зусилля з прориву російської оборони на півдні, набираючи обертів після початку контрнаступу у червні.
- Офіційні особи США повідомили, що зараз основним завданням контрнаступу ЗСУ є розірвання сухопутного коридору росіян до окупованого Криму. На думку американських посадовців, це буде для України “великим випробуванням”.
Управління боротьби з шахрайством Європейського Союзу (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
З початку 2024 року українські Сили оборони знищили та пошкодили 3 179 танків армії РФ, що можна порівняти з виведенням з ладу приблизно 102 танкових батальйонів (1 батальйон — 31 танк).
Внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла кількість постраждалих.
Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.
Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.