Україна за півтора року наростила кількість машин для розмінування
Джерело: Міністерство економіки
Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.
“Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-того мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість”, – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Свириденко також повідомила, що з початку року сапери обстежили понад 171 700 га сільськогосподарських земель, які були заплановані для першочергового обстеження та розмінування. Понад 156 600 га вже повернули в господарське використання.
“Наші сапери взяли дуже добрий темп. Наприклад, на Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які ми запланували обстежити у цьому році”, – сказала Свириденко.
Обласні військові адміністрації повідомляють, що планове обстеження сільгоспземель проводилося у восьми регіонах країни. Найбільше земель було обстежено з початку року в таких областях:
- Херсонська – 146 300 га (в червні – 17 760 га)
- Харківська – 11 300 га (в червні – 4550 га)
- Миколаївська – 8300 га (в червні – 1670 га)
Кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора раза з початку року. Наразі сертифіковано 43 оператори, ще 52 перебувають в процесі сертифікації.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.
- Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.