Українці поповнили бюджет РФ на $5 млн, споживаючи російський контент
Джерело: “Економічна правда”
Українці заплатили в бюджет Росії 5 мільйонів доларів – суму, еквівалентну 10 000 дронів, які вони могли закупити для наших захисників.
Як розповіли у виданні, фінансують війну ті користувачі з України, які продовжують споживати російський контент, адже самі росіяни не отримують монетизації за перегляди на території РФ.
“Російські автори контенту заробляють на українських переглядах чи прослуховуваннях і сплачують із цих доходів податки до російського бюджету”, – йдеться в матеріалі.
Згідно з даними Google, у 2020 році українці в середньому дивилися відео на YouTube понад 55 хвилин щодня. Утім, з початку повномасштабного вторгнення люди в Україні почали більше часу проводити в мережі, тому фіксується зростання цифр.
“Тож в середньому на місяць ми дивимося 120 роликів, а за рік – 1500. Зараз приблизно 38 млн населення України. Виходить приблизно українці дають 6,6 мільярда переглядів за рік російським авторам”, – підрахували журналісти.
Видання пояснює, що за 1000 переглядів власник каналу отримує приблизно 1 долар, маючи українську аудиторію. Тож, за рік усіх українських переглядів всі російські блогери можуть отримати 6,6 мільйона доларів.
Стосовно музичного контенту, за словами журналістів, підрахувати складніше. За даними однієї компанії, приблизно 4,4 долара отримує виконавець за 1000 переглядів. Частина з цих коштів може йти лейблу. Якщо підрахувати, це може принести російському автору за рік 74 мільйони доларів.
- Блогерка Анна Алхім зняла відеоролик під російську музику на алеї пам’яті загиблих у російсько-українській війні героїв у Хмельницькому.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.