Українська науковиця створила вишивку з бактерій, з якою перемогла на конкурсі
Джерело: “Район медицини“.
Бактеріологиня з Волині Руслана Таранюк створила унікальну вишивку з мікроорганізмів, використовуючи хромогенне середовище, яке дозволяє швидко ідентифікувати різні бактерії.

Фото: “Район медицини”
Хромогенне середовище є важливим інструментом у медичній практиці для виявлення небезпечних бактерій, таких як Streptococcus agalactiae, які можуть викликати значні захворювання у новонароджених. Застосування цієї техніки дозволяє швидше діагностувати інфекції та своєчасно призначати лікування.

Фото: “Район медицини”
Ідея представити вишивку на конкурсі малюнків полягала у використанні бактерій на хромогенному середовищі. Руслана зауважила, що важливо враховувати середовище, в якому ростуть мікроорганізми, а також їх колірну палітру. На основі ескізу вона створила малюнок.
“Ідея використати вишиванку – це і патріотичний посил, і можливість використати для творчості саме ті середовища, які ми застосовуємо в роботі. Хотілося продемонструвати, що навіть на такому вузькоспеціалізованому середовищі, як стрептококи групи В, можна зробити цікавий малюнок,” – зазначила науковиця.

Фото: “Район медицини”
Унікальну роботу Руслани визнали найкращою на щорічному професійному конкурсі мікробіологів, який відбувся 17 вересня. Перемогу відзначено нагородою від українського виробника поживних середовищ для мікробіології.
Цей конкурс став значущим не лише через оцінку наукових досягнень, а й завдяки креативному підходу до мікробіології. Символічною є дата конкурсу, адже 17 вересня 1683 року голландський вчений Ентоні ван Левенгук вперше описав мікроорганізми, заклавши основи мікробіології.

Фото: “Район медицини”

Фото: “Район медицини”
- Збірна України з футзалу перемогла команду Афганістану в матчі третього туру групового раунду чемпіонату світу-2024 з футзалу й вийшла у плейоф.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.