Українська ППО знищила 841 повітряну ціль за тиждень – Повітряні сили

Джерело: Повітряні сили ЗСУ/Telegram

Протягом тижня, з 21 по 27 квітня, протиповітряною обороною Cил оборони знищено 841 повітряну ціль.

Серед знищених цілей зокрема:

  • 31 крилату ракету Х-101/Х-55СМ;
  • 7 балістичних ракет “Іскандер-М/KN-23”;
  • 6 крилатих ракет “Калібр”;
  • 4 керовані авіаційні ракети Х-59/69;
  • 442 ударних БпЛА типу Shahed;
  • 114 розвідувальних БпЛА;
  • 237 БпЛА інших типів.

Зауважується, що авіацією Повітряних Сил впродовж тижня здійснено близько 160 літаковильотів, зокрема:

  • понад 90 – на винищувальне авіаційне прикриття;
  • близько 50 – на вогневе ураження та авіаційну підтримку військ.

Пілоти Повітряних Сил завдали десятки авіаударів по ворожих позиціях, застосовуючи авіаційні бомби та ракети різних типів. У результаті, уражено командні пункти, об’єкти логістичного забезпечення, а також місця скупчення живої сили та військової техніки противника.

Раніше у Генеральному штабі підтвердили, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.

Як зауважили, це об’єкт оперативного базування авіаційних засобів. Він використовується для зберігання, підготовки та пусків БпЛА типу Shahed по території України, а також обслуговування авіатехніки, яка виконує завдання в районах Запорізької та Херсонської областей.

Згодом Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.

Додамо, 26 січня у Генштабі поінформували, що підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару по складах зберігання ударних БпЛА російських військ в Орловській області РФ.

Так, внаслідок ударів уражено бетоновані споруди, де зберігались термобаричні бойові частини, якими споряджаються дрони. Зауважується, що є інформація про сильну вторинну детонацію.

Водночас у Генштабі повідомили про ураження Силами оборони низки ворожих об’єктів.

Крім цього, Сили безпілотних систем та Сили спецоперацій ЗСУ завдали удару по інфраструктурі АО “Смоленський авіаційний завод” у Смоленській області РФ, де модернізують та виготовляють бойові літаки. Вибухи зафіксовано на території авіазаводу.

Також українські воїни вразили командний пункт 29-ї загальновійськової армії РФ на території тимчасово окупованої Волновахи (Донеччина).

Окрім того, Сили безпілотних систем ЗСУ підтвердили удар по Брянському хімзаводу.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.