Українська стрічка «Довбуш» зібрала понад 20 мільйонів у прокаті

Джерело: Державне агентство України з питань кіно
Український історичний фільм “Довбуш” за два тижні заробив у прокаті 23 306 505 гривень касових зборів. На сьогодні кількість проданих квитків сягнула 163 456.
Прокат стрічки ще триває.
У центрі сюжету – Карпати на початку 18 століття. Гуцули були змушені втікати в гори через жорстоке правління польської шляхти. Брати Олекса та Іван Довбуші опиняються поза законом і стають опришками.
У пошуку помсти панам за вбивство батьків, брати Довбуші стають ворогами один одному, оскільки один хоче грошей, а інший – справедливості. Надалі Олекса очолює повстання гуцулів.
Стрічку створено кінокомпанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України займаються компанії Kinomania Film Distribution і FILM.UA Distribution.
- Фільм Ахтема Сеітаблаєва “Мирний-21” увійшов у десятку найпопулярніших стрічок українського Netflix. Стрічка вибилася в лідери за кількістю переглядів.
- На американській стримінговій платформі Netflix з’явилася українська історична драма “Чорний ворон”. Режисером стрічки є Тарас Ткаченко.
- В українському прокаті найкасовішим документальним кіно стала стрічка воєнного кореспондента Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. За чотири дні вона зібрала понад 530 тисяч гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.