Українські парламентарі на СОР29 закликали допомогти зупинити російський екоцид

Джерело: пресслужба ВР

Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.

Бондаренко акцентував, що вже зафіксовано понад 280 випадків екологічних злочинів, котрі Росія вчинила на українській землі. Він додав, що Україна першою у світі розпочала збір доказів екоциду, розслідує злочини проти довкілля і домагається відповідальності агресора. Однак, це глобальне питання, і для притягнення Росії до відповідальності на міжнародному рівні Україні необхідна підтримка світової спільноти.

За словами Криворучкіної, російська війна вже спричинила понад 200 мільйонів тонн викидів CO₂, що стає загрозою не тільки для України, а й для Європи і всього цивілізованого світу.

Будь-які “зелені” програми, будь-яка модернізація виробництва не дасть вагомого результату доки в Україні триває загарбницька війна, яку розпочала РФ. Російська повномасштабна війна вже призвела до понад 200 млн тонн викидів CO2. І це не проблема не тільки України, і навіть не Європи, це проблема всього цивілізованого світу. Сьогодні безумовна вимога світової екологічної безпеки – мир в Україні!, – резюмувала вона.

На конференції COP29 Україна також презентувала свій план “зеленої” відбудови, орієнтований на відновлення довкілля після війни.

Зауважимо, нещодавно у Міндовкіллі повідомили, що Росія завдала екологічних збитків на понад 65 мільярдів доларів.

ДовідкаКонференція Сторін (COP) — щорічна подія під егідою Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (UNFCCC), яка збирає країни світу для формування глобальних відповідей на виклики кліматичних змін.

З моменту свого заснування у 1995 році, COP зібрала представників урядів, науковців, та громадських організацій для обговорення політики, спрямованої на зменшення викидів парникових газів та адаптацію до кліматичних змін.

Основна мета зустрічей — оцінити поточний стан клімату, визначити міжнародні стандарти та зобов’язання, а також сприяти їх виконанню. COP проводиться щороку в різних регіонах світу, що дозволяє забезпечити всесвітню участь та співпрацю.

Цьогоріч, COP29 відбувається в столиці Азербайджану Баку з 11 до 22 листопада. Назва цьогорічного СОР — “COP29: Empowering Climate Action through Ambition, Implementation, and Inclusivity” (COP29: Розширення можливостей кліматичних дій через амбіції, реалізацію та інклюзивність). Очікується, що захід відвідають від 80 до 100 тисяч людей з 190 країн світу. Всього на СОР29 у Баку очікується ухвалення близько 60 рішень.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.