Українські парламентарі на СОР29 закликали допомогти зупинити російський екоцид

Джерело: пресслужба ВР

Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.

Бондаренко акцентував, що вже зафіксовано понад 280 випадків екологічних злочинів, котрі Росія вчинила на українській землі. Він додав, що Україна першою у світі розпочала збір доказів екоциду, розслідує злочини проти довкілля і домагається відповідальності агресора. Однак, це глобальне питання, і для притягнення Росії до відповідальності на міжнародному рівні Україні необхідна підтримка світової спільноти.

За словами Криворучкіної, російська війна вже спричинила понад 200 мільйонів тонн викидів CO₂, що стає загрозою не тільки для України, а й для Європи і всього цивілізованого світу.

Будь-які “зелені” програми, будь-яка модернізація виробництва не дасть вагомого результату доки в Україні триває загарбницька війна, яку розпочала РФ. Російська повномасштабна війна вже призвела до понад 200 млн тонн викидів CO2. І це не проблема не тільки України, і навіть не Європи, це проблема всього цивілізованого світу. Сьогодні безумовна вимога світової екологічної безпеки – мир в Україні!, – резюмувала вона.

На конференції COP29 Україна також презентувала свій план “зеленої” відбудови, орієнтований на відновлення довкілля після війни.

Зауважимо, нещодавно у Міндовкіллі повідомили, що Росія завдала екологічних збитків на понад 65 мільярдів доларів.

ДовідкаКонференція Сторін (COP) — щорічна подія під егідою Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (UNFCCC), яка збирає країни світу для формування глобальних відповідей на виклики кліматичних змін.

З моменту свого заснування у 1995 році, COP зібрала представників урядів, науковців, та громадських організацій для обговорення політики, спрямованої на зменшення викидів парникових газів та адаптацію до кліматичних змін.

Основна мета зустрічей — оцінити поточний стан клімату, визначити міжнародні стандарти та зобов’язання, а також сприяти їх виконанню. COP проводиться щороку в різних регіонах світу, що дозволяє забезпечити всесвітню участь та співпрацю.

Цьогоріч, COP29 відбувається в столиці Азербайджану Баку з 11 до 22 листопада. Назва цьогорічного СОР — “COP29: Empowering Climate Action through Ambition, Implementation, and Inclusivity” (COP29: Розширення можливостей кліматичних дій через амбіції, реалізацію та інклюзивність). Очікується, що захід відвідають від 80 до 100 тисяч людей з 190 країн світу. Всього на СОР29 у Баку очікується ухвалення близько 60 рішень.

У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.