Українські пілоти протестували шведські винищувачі Gripen

Джерело: Aftonbladet

14 вересня міністр оборони Швеції Пол Йонсон повідомив, що українські пілоти провели тестовий політ на винищувачах Gripen.

Попередні тренування завершено, і, згідно зі звітом, який я отримав від Збройних сил, навчання пройшло добре, – наголосив Йонсон.

Зауважується, що відповідна підготовка містить тестові польоти як на літаку, так і на тренажері, а також інструктаж для наземного персоналу.

У травні цього року уряд оголосив, що Швеція вирішила запросити українських пілотів і наземний персонал на тренування на системі Gripen.

Раніше Швеція не виключала передачі Gripen Україні.

Досвід тестового тренування тепер повинен лягти в основу нинішньої роботи, щоб з’ясувати умови для цього, – заявив глава оборонного відомства.

Зауважимо, згідно з повідомленням Шведського громадського радіо (SR), уряд Швеції звернеться до своїх збройних сил з проханням вивчити можливість відправки своїх винищувачів Gripen в Україну.

На думку українських офіційних осіб, вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16.

Довідка. Saab JAS 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Роботи над літаком розпочали в 1979 році, а у 1988-у літак уперше злетів. 1 листопада 1997 року JAS 39 було офіційно прийнято на озброєння Шведських Військово-Повітряних Сил.

Загальні характеристики:

  • Екіпаж — 1 (версія E) / 2 (версія F) людини;
  • Розмах крил — 8,6 м;
  • Максимальна злітна вага — 16,5 т;
  • Корисне навантаження — до 7,2 т;
  • Двигун — 10 000 кгс на форсажі;
  • Має 10 точок підвіски;
  • Бойовий радіус — 1 500 км.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.