Українські пілоти протестували шведські винищувачі Gripen
Джерело: Aftonbladet
14 вересня міністр оборони Швеції Пол Йонсон повідомив, що українські пілоти провели тестовий політ на винищувачах Gripen.
Попередні тренування завершено, і, згідно зі звітом, який я отримав від Збройних сил, навчання пройшло добре, – наголосив Йонсон.
Зауважується, що відповідна підготовка містить тестові польоти як на літаку, так і на тренажері, а також інструктаж для наземного персоналу.
У травні цього року уряд оголосив, що Швеція вирішила запросити українських пілотів і наземний персонал на тренування на системі Gripen.
Раніше Швеція не виключала передачі Gripen Україні.
Досвід тестового тренування тепер повинен лягти в основу нинішньої роботи, щоб з’ясувати умови для цього, – заявив глава оборонного відомства.
Зауважимо, згідно з повідомленням Шведського громадського радіо (SR), уряд Швеції звернеться до своїх збройних сил з проханням вивчити можливість відправки своїх винищувачів Gripen в Україну.
На думку українських офіційних осіб, вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16.
Довідка. Saab JAS 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Роботи над літаком розпочали в 1979 році, а у 1988-у літак уперше злетів. 1 листопада 1997 року JAS 39 було офіційно прийнято на озброєння Шведських Військово-Повітряних Сил.
Загальні характеристики:
- Екіпаж — 1 (версія E) / 2 (версія F) людини;
- Розмах крил — 8,6 м;
- Максимальна злітна вага — 16,5 т;
- Корисне навантаження — до 7,2 т;
- Двигун — 10 000 кгс на форсажі;
- Має 10 точок підвіски;
- Бойовий радіус — 1 500 км.
- На пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент України Володимир Зеленський зазначив, що була деталізована домовленість щодо спільного виробництва бойових машин піхоти CV90 в Україні, локалізації виробництва та ремонтів.
- За словами чотирьох американських чиновників, адміністрація Байдена близька до схвалення постачання в Україну ракет більшої дальності, укомплектованих касетними бомбами.
- За інформацією ЗМІ, вже найближчим часом адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про надання Україні нової партії касетних боєприпасів.
- 6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.