Українські пілоти протестували шведські винищувачі Gripen

Джерело: Aftonbladet

14 вересня міністр оборони Швеції Пол Йонсон повідомив, що українські пілоти провели тестовий політ на винищувачах Gripen.

Попередні тренування завершено, і, згідно зі звітом, який я отримав від Збройних сил, навчання пройшло добре, – наголосив Йонсон.

Зауважується, що відповідна підготовка містить тестові польоти як на літаку, так і на тренажері, а також інструктаж для наземного персоналу.

У травні цього року уряд оголосив, що Швеція вирішила запросити українських пілотів і наземний персонал на тренування на системі Gripen.

Раніше Швеція не виключала передачі Gripen Україні.

Досвід тестового тренування тепер повинен лягти в основу нинішньої роботи, щоб з’ясувати умови для цього, – заявив глава оборонного відомства.

Зауважимо, згідно з повідомленням Шведського громадського радіо (SR), уряд Швеції звернеться до своїх збройних сил з проханням вивчити можливість відправки своїх винищувачів Gripen в Україну.

На думку українських офіційних осіб, вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16.

Довідка. Saab JAS 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Роботи над літаком розпочали в 1979 році, а у 1988-у літак уперше злетів. 1 листопада 1997 року JAS 39 було офіційно прийнято на озброєння Шведських Військово-Повітряних Сил.

Загальні характеристики:

  • Екіпаж — 1 (версія E) / 2 (версія F) людини;
  • Розмах крил — 8,6 м;
  • Максимальна злітна вага — 16,5 т;
  • Корисне навантаження — до 7,2 т;
  • Двигун — 10 000 кгс на форсажі;
  • Має 10 точок підвіски;
  • Бойовий радіус — 1 500 км.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.