Українські пілоти розпочали мовну підготовку для використання винищувачів F-16
Джерело: пресслужба Пентагону
28 вересня речниця Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що наразі “невелика кількість” українських пілотів почала мовне навчання, готуючись до тренування на винищувачах F-16.
Навчання відбувається в Центрі англійської мови Defense Language Institute на авіабазі Лекленд у Техасі.
Водночас Сінгх зауважила, що тривалість курсів залежатиме від кваліфікації та рівня знань українських льотчиків.
Тестування визначить їхні наступні курси та час, коли пілоти зможуть розпочати навчання на F-16.
Очікується, що навчання триватиме кілька тижнів, після чого пілоти відправляться на базу національної гвардії Морріс в Арізоні для тренування на винищувачах четвертого покоління.
Мовна підготовка вважається критично важливим кроком для ВПС України, оскільки вони навчаються літати, керувати та обслуговувати реактивний літак, інформація до якого подається повністю англійською.
Поки що у мовну підготовку поки не входить технічний персонал, який навчатиметься підтримувати складну систему. Нині мовний центр на авіабазі Лекленд “розглядає кілька варіантів підготовки технічного персоналу”.
Нагадаємо, 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Нещодавно речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.
Зауважимо, раніше у ПС оприлюднили відповідне відео з підготовки українських пілотів.
За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
- Нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.
Музикант і фронтмен гурту “Бумбокс”, а також військовослужбовець Андрій Хливнюк, оголосив про відмову прийняти міжнародну премію імені Сергія Магнітського, яка вручається за досягнення у сфері журналістських розслідувань та захисту прав людини. Серед цьогорічних лауреатів також Юлія Навальна, дружина російського опозиціонера Олексія Навального.
Минуло вже два з половиною роки з того часу, відколи бійці, які боронили Маріуполь, опинилися…
Німеччина передасть Україні партію з 4 тисяч дронів, оснащених штучним інтелектом, які можуть ефективно вражати цілі на значній відстані.
Кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по Приморському району Одеси зросла до десяти. Серед жертв — медичний працівник, поліцейський та цивільні мешканці.