Українські військові з протезами підкорили Кіліманджаро
Джерело: Міноборони
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
Вперше в історії група українських захисників із протезами нижніх кінцівок та жінка-військовослужбовиця з тяжкими пораненнями здійснили безпрецедентне сходження на Кіліманджаро (5 895 м) у межах проєкту Second Wind.
Сходження на висоту майже 6 тисяч метрів (5895 м) тривало близько тижня в умовах розрідженого повітря, перепаду тиску та високої вологості. Для учасників експедиції, з протезуванням нижніх кінцівок, це надскладне завдання, що вимагає не тільки фізичної адаптації та підготовки, а й розробки особливої стратегії підйому.
Героями проєкту виступили захисники та захисниця з різних областей України. Учасники мають свій унікальний досвід та життєві історії, але сьогодні їх обʼєднувала одна мета – здійснити сходження на найвищу точку Африки.
На вершині вони розгорнули шестиметровий прапор України спільно з міжнародними альпіністами, які висловили солідарність із боротьбою України проти агресії РФ.
Шлях тривав шість днів, команда готувалася до експедиції чотири місяці.
Мета проєкту – показати силу українських ветеранів та довести, що жодні поранення не можуть зупинити тих, хто звик перемагати.
Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.
Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців.
За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини.
Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.
У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.
Довідка. “Друге дихання” – український медійний проєкт, в межах якого четверо захисників з ампутованими нижніми кінцівками та одна захисниця, що двічі пережила тяжкі бойові поранення, 28 січня розпочали експедицію на Кіліманджаро.
- До правил щодо бронювання працівників Кабмін вніс правки. Так, фахівці зі стоматології та протезування також зможуть отримати бронь. Також уряд зобов’язав виплачувати заброньованим працівникам не менше, ніж 20 тис. грн щомісяця.
- Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
- Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.