Українські військові з протезами підкорили Кіліманджаро

Джерело: Міноборони

Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.

Вперше в історії група українських захисників із протезами нижніх кінцівок та жінка-військовослужбовиця з тяжкими пораненнями здійснили безпрецедентне сходження на Кіліманджаро (5 895 м) у межах проєкту Second Wind.

Сходження на висоту майже 6 тисяч метрів (5895 м) тривало близько тижня в умовах розрідженого повітря, перепаду тиску та високої вологості.  Для учасників експедиції, з протезуванням нижніх кінцівок, це надскладне завдання, що вимагає не тільки фізичної адаптації та підготовки, а й розробки особливої стратегії підйому.

Героями проєкту виступили захисники та захисниця з різних областей України. Учасники мають свій унікальний досвід та життєві історії, але сьогодні їх обʼєднувала одна мета – здійснити сходження на найвищу точку Африки.

На вершині вони розгорнули шестиметровий прапор України спільно з міжнародними альпіністами, які висловили солідарність із боротьбою України проти агресії РФ.

Шлях тривав шість днів, команда готувалася до експедиції чотири місяці.

Мета проєкту – показати силу українських ветеранів та довести, що жодні поранення не можуть зупинити тих, хто звик перемагати.

Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.

Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців.

За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини.

Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.

У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.

Довідка. “Друге дихання” – український медійний проєкт, в межах якого четверо захисників з ампутованими нижніми кінцівками та одна захисниця, що двічі пережила тяжкі бойові поранення, 28 січня розпочали експедицію на Кіліманджаро.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.