Українські військові з протезами підкорили Кіліманджаро
Джерело: Міноборони
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
Вперше в історії група українських захисників із протезами нижніх кінцівок та жінка-військовослужбовиця з тяжкими пораненнями здійснили безпрецедентне сходження на Кіліманджаро (5 895 м) у межах проєкту Second Wind.
Сходження на висоту майже 6 тисяч метрів (5895 м) тривало близько тижня в умовах розрідженого повітря, перепаду тиску та високої вологості. Для учасників експедиції, з протезуванням нижніх кінцівок, це надскладне завдання, що вимагає не тільки фізичної адаптації та підготовки, а й розробки особливої стратегії підйому.
Героями проєкту виступили захисники та захисниця з різних областей України. Учасники мають свій унікальний досвід та життєві історії, але сьогодні їх обʼєднувала одна мета – здійснити сходження на найвищу точку Африки.
На вершині вони розгорнули шестиметровий прапор України спільно з міжнародними альпіністами, які висловили солідарність із боротьбою України проти агресії РФ.
Шлях тривав шість днів, команда готувалася до експедиції чотири місяці.
Мета проєкту – показати силу українських ветеранів та довести, що жодні поранення не можуть зупинити тих, хто звик перемагати.
Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.
Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців.
За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини.
Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.
У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.
Довідка. “Друге дихання” – український медійний проєкт, в межах якого четверо захисників з ампутованими нижніми кінцівками та одна захисниця, що двічі пережила тяжкі бойові поранення, 28 січня розпочали експедицію на Кіліманджаро.
- До правил щодо бронювання працівників Кабмін вніс правки. Так, фахівці зі стоматології та протезування також зможуть отримати бронь. Також уряд зобов’язав виплачувати заброньованим працівникам не менше, ніж 20 тис. грн щомісяця.
- Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
- Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.