Українські виробники озброєння зможуть безоплатно тестувати зразки на «Залізному полігоні»
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України у співпраці з Міністерством стратегічних галузей промисловості та Генеральним Штабом ЗСУ запустили проєкт “Залізний полігон”. Проєкт пропонує доступ до полігонів, обладнаних усім необхідним для випробувань різних типів військових виробів.
Безоплатна послуга надає українським виробникам озброєння і військової техніки можливість проводити тестування своїх виробів ще на етапі проєктування. Виробники зможуть отримувати оперативний зворотний зв’язок, оптимізувати розробку та пришвидшити постачання озброєння та техніки на фронт.
Основною метою є забезпечення виробників можливістю протестувати свої вироби в реальних умовах та оцінити їхню ефективність за допомогою військових науково-дослідних інститутів, що дозволить зосередитися на створенні того, що дійсно потрібно Збройним силам для досягнення ефективності в бойових умовах, зауважив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.
Цей проєкт є важливим етапом розвитку українського ВПК, оскільки дозволяє виробникам зброї та техніки значно скоротити час на тестування і доведення своїх виробів до стандартів, необхідних для реальних бойових дій. Це не просто можливість для випробувань – це стратегічний підхід до забезпечення Сил оборони саме тим озброєнням, яке потрібне вже зараз і сьогодні, а не потенційно у майбутньому, — пояснив Гаврилюк.
У межах проєкту виробникам озброєння нададуть професійну експертизу, підтримку під час тестувань, консультації військових експертів та допоможуть напрацювати методологію випробувань. Проєкт пропонує доступ до полігонів, обладнаних усім необхідним для випробувань різних типів військових виробів.
Для участі у тестуваннях виробникам необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням.
* За результатами тестувань учасники отримають офіційний протокол та висновки від Центрального воєнно-наукового управління Генерального Штабу ЗСУ та/або Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації ОВТ.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон костюма літнього польового для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіноча літня польова форма офіційно поставлена на забезпечення.
Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у суботу, 7 вересня, пообіцяла непохитну підтримку України.
США помітили посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів і вважають, що Росія тепер може з більшою ймовірністю здійснювати потенційні диверсійні операції, спрямовані на виведення з ладу критичної частини світової комунікаційної інфраструктури.
Екснардеп Антон Геращенко поширив допис про те, що бійці 3-ї окремої штурмової бригади нібито взяли російської окупанта в полон і “не жаліли”. Однак інформація є фейковою.
З прифронтового Покровська Донецької області “Укрзалізниця” евакуювала 161 пасажира. Зокрема 34 дитини віком від року, 14 маломобільних пасажирів і 17 домашніх улюбленців.