Український фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» з’явився на Netflix

Джерело: Державне агентство України з питань кіно.

На американській платформі Netflix з’явився український художній фільм-казка режисера Михайла Кострова “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”.

“Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” – фільм про рай і пекло, добро і зло, про козаків та нечисту силу. В основі стрічки лежить книжка “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги й козацький рід” найвідомішого казкаря України Сашка Лірника.

У сюжеті фантазійно поєднані ангели й чорти, рай і пекло, домовики й ворожки – усе різноманіття нечисті з давніх українських сказань та легенд, де все балансує між світлом і темрявою. Герої потрапляють у часи Запорізької Січі – вольності українських козаків, які відчайдушно і сміливо захищали рідну Гетьманщину та не боялися ні чортів, ні смерті.

Головні ролі виконали Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва, Олександр Пожарський, Діна Розовлян, Арам Арзуманян, Володимир Задніпровський та інші. Продюсер картини – Євген Д’яченко.

Картину фільмували на Київщині й у деяких місцях столиці, передусім у Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пирогові. Підземний світ творили у знімальному павільйоні.

Фільм знімався в Україні, починаючи з березня 2018 року. Знімальний період завершився ще влітку 2018 року. Виробництво фільму завершено у квітні 2019 року.

Військовий священник ПЦУ розповів, що понад 20 українських військових змогли відвідати бій Олександра Усика завдяки його особистій підтримці. Спортсмен через свій благодійний фонд організував переліт, проживання, харчування та забезпечив найкращі місця біля рингу для учасників бойових дій.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки невідома. 

Найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

Після перемоги над Тайсоном Ф’юрі Олександр Усик здивував світ, піднявши на ринзі шаблю гетьмана Івана Мазепи. Цей момент став не лише символом спортивного тріумфу, але й потужним культурним жестом, який привернув увагу до української історії.

У США несподівано зникла 81-річна конгресвумен республіканка Кей Грейнджер. Вона не з’являлася на робочому місці з середини липня, ігнорувала телефонні дзвінки колег та не відповідала на повідомлення.