Український фільм «Степне» здобув перемогу на італійському кінофестивалі в Трієсті

Джерело:Держкіно

Фільм “Степне” української режисерки Марини Вроди визнано кращим на 35-му фестивалі фільмів країн Центральної та Східної Європи, що проходив 19-27 січня 2024 року в Трієсті (Італія).

Зокрема, стрічка “Степне” отримала приз глядацьких симпатій.

Фільм розповідає історію кількох днів життя літнього чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за мамою, яка помирає.

Trieste Film Festival — проводиться з 1989 року після падіння Берлінської стіни з метою розвитку культурних обмінів між європейськими країнами, особливо між Сходом і Заходом у Новій Європі.

Конкурсні програми фестивалю фокусуються на оригінальних і новаторських стрічках, а також на роботах, присвячених особливим аспектам і проблемам суспільства та культури країн їхнього виробництва.

Зазначимо, у серпні минулого року кінострічка отримала приз за найкращу режисуру на міжнародному кінофестивалі в Локарно.

12 серпня у Локарно у Швейцарії відбулася церемонія нагородження переможців 76-го Міжнародного кінофестивалю, де український фільм “Степне” режисерки Марини Вроди отримав відзнаку за найкращу режисерську роботу.

У своїй промові режисерка фільму Марина Врода згадала кінематографістів, які зараз на фронті, та членів команди, що були вбиті під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Правоохоронці Харківської області виявили заяву про зґвалтування, яке нібито вчинене військовими з Франції. Слідчі вважають, що це вигадка, створена російськими спецслужбами, і вже розпочали розслідування.

Новообраний президент США Дональда Трамп публічно не розголошує інформацію про те, які саме донори фінансують роботу членів його команди у перехідний період влади.

Під час першого засідання парламенту Грузії XI скликання протестувальники провели акцію біля будівлі законодавчого органу, закидавши її яйцями.

Суд у Південній Кореї визнав чоловіка винним у спробі уникнути обов’язкової військової служби шляхом навмисного набору ваги.

Максим Ткаченко, народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань прав людини, визнав свою помилку у висловлюваннях щодо кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які повертаються на тимчасово окуповані території.