Український стример Михайло Лебіга за п’ять годин відеотрансляції на Twitch зібрав понад ₴8 млн на три БпЛА «Сич» для ГУР МО

Джерело: Михайло Лебіга/Twitch

Український стример Михайло Лебіга за неповні п’ять годин (4:50) відеотрансляції на платформі Twitch зібрав майже 8 мільйонів гривень на безпілотники “Сич”, вартість кожного з яких оцінюється у 2 658 000 грн.

Учора, 16 липня 0 21:00 під час стриму блогер оголосив збір на безпілотник “Сич” для Головного управління розвідки. Вже за годину вдалося зібрати необхідну суму. У зборі взяли участь тисячі глядачів відеотрансляції. За дві години зібрали на другий БпЛА, а за майже 5 годин – на третій.

“Це один з найкращих днів мого життя. Ми зібрали загалом більш як 8 млн грн, ми побили рекорд глядачів, таких зборів я не робив ніколи. Я ніколи не підберу слів, аби вам віддячити. Ви даєте мені більше, ніж я заслуговую. Це нереально”, – прокоментував Лебіга.

При цьому блогер додав, що надлишок коштів зі збору буде спрямовано на купівлю автомобіля для одного з військових підрозділів, які підтримує Лебіга.

Скриншот з Instagram

ДОВІДКОВО. Розвідувальний безпілотник дальньої дії “Сич” розроблено українськими фахівцями. “Сич” здатен долати відстань до 200 кілометрів, забезпечуючи при цьому якісну фотозйомку. Це означає, що цей дрон може здійснювати розвідку у глибокому тилу окупованих територій, а подекуди навіть на території прикордонних областей Росії.

У РФ скасували анонсований раніше “навчально-бойовий” запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, який мав відбутися в ніч на 19 травня.

Начальника РТЦК та СП у Харкові та його заступника усунули від виконання службових обов’язків на час проведення розслідування смерті чоловіка на території ТЦК 12 травня.

Триває 1181-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 974 тисячі осіб.

Австралія розпочала постачання до України партії списаних танків Abrams, попри невдоволення деяких американських посадовців.

За оцінками аналітиків, Кремль не готував російський інформаційний простір до укладення мирної угоди чи закінчення війни з Україною.