Українським експортерам допоможуть освоїти ринок Японії: підписано меморандум

Джерело: Міністерство економіки України

Державна установа “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” та Японська організація зовнішньої торгівлі (JETRO) спільно працюватимуть над реалізацією проєктів, покликаних посилити торговельні зв’язки між країнами.

Відповідний меморандум про співпрацю між Офісом та JETRO підписано 19 лютого 2024 року під час візиту урядової делегації України до Токіо.

Меморандум про співпрацю між Офісом та JETRO передбачає, зокрема:

  • розширення діалогу та сприяння діловим можливостям між компаніями обох країн;
  • розвиток партнерства між стартапами України та Японії. Зокрема, сторони надаватимуть підтримку в організації стартап-заходів;
  • реалізацію спільних проєктів тощо.

Так, Офіс планує налагодити постійний обмін інформацією та передачу контактів українських виробників та IT-компаній, у тому числі через спеціальний цифровий сервіс – Каталог українських експортерів на порталі “Дія.Бізнес”.

Офіс створює на порталі “Дія.Бізнес” окремий розділ для розміщення інформації про компанії, які хочуть експортувати в Україну ті чи інші технологічні рішення та товари для відновлення України. Японській стороні буде запропоновано цей цифровий сервіс для представлення компаній в Україні та зміцнення співпраці з українським бізнесом.

Крім того, японській стороні буде запропоновано участь у b2b заходах в Україні з метою налагодження партнерських відносин.

“Ринок Японії важливий для України. Ми бачимо зацікавленість вітчизняних виробників у присутності їхньої продукції в Японії. Ми також бачимо інтерес японського бізнесу до ринку України. Спільна робота українського Офісу з розвитку підприємництва та експорту та JETRO допоможе експортерам обох країн налагодити контакти з партнерами, увійти на ринок чи розширити присутність”, – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

У Мілані італійська поліція здійснила арешт 13 охоронців тюрми, зокрема 12 з них працювали у в’язниці для неповнолітніх Чезаре Беккаріа. Їх підозрюють у катуванні та жорстокому поводженні з молодими ув’язненими.

Польські аграрії завершили блокування найбільшого вантажного пункту пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, який з’єднує Польщу з Україною. Протест тривав з 9 лютого і закінчився 22 квітня о 13:00.