Україну прийматимуть до НАТО без Плану дій щодо членства

Джерело: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
Країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
“Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу щодо усунення ПДЧ зі шляху України до членства. Я вітаю це довгоочікуване рішення, яке скорочує наш шлях до НАТО. Це також найкращий момент, щоб прояснити запрошення Україні стати членом”, – йдеться у дописі.
Варто зауважити, що завдяки скасуванню ПДЧ Україна зможе приєднатися до НАТО за дещо спрощеною процедурою, яка аналогічна тій, за якою до Альянсу вже вступила Фінляндія та очікує на приєднання Швеція.
Додамо, 9 липня під час телефонної розмови з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом глава США Джо Байден обговорив заявку Швеції на членство в НАТО.
Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що під час важливих візитів президента Володимира Зеленського до Софії, Праги, Братислави та Стамбула відбулося обговорення низки питань – зброя, членство в ЄС, вступ до НАТО та торгівля.
Як повідомляли #Букви, Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
- 9 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном напередодні саміту НАТО у Вільнюсі.
27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.
Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.
США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.
З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.
Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.