Укрпошта вже відправила 20 тисяч повісток призовникам

Джерело: “Українське радіо”

Укрпошта вже відправила 20 000 повісток військовозобов’язаним. Генеральний директор компанії Ігор Смілянський зазначив, що повістки продовжують доставляти і на сьогодні.

“У доставлення передано 20 000 повісток, вони доставляються й сьогодні, – сказав він. – “Повістки усі номерні, вони захищені. Тобто це конверт, який захищає особисті дані майбутнього призовника, все чітко моніториться, щодня відстежуємо”.

За його словами, листи надсилаються на ті адреси, які зареєстровано у системах “Резерв+” або “Оберіг”. Смілянський наголосив, що ці повістки нічим не відрізняються від судових повісток, документів або штрафів за порушення ПДР, які також доставляє Укрпошта.

Зазначимо, що повістки почали розсилати поштою починаючи з 18 липня, тобто через 60 днів після набуття чинності законом про мобілізацію. Така повістка буде вважатися підтвердженою, навіть якщо військовозобов’язаний відмовився її отримувати, або якщо його не знайдено за адресою проживання.

Наприклад, на Волині стали повідомляти, що надсилають такі повістки, вже у серпні. Пресофіцерка Волинського ТЦК та СП Уляна Кравчук заявляла, що за неявку до ТЦК у визначений час особа несе адміністративну відповідальність. РТЦК виносить постанову про накладення адміністративного стягнення, яке також надсилається поштою. Водночас сплата штрафу не звільняє від виконання військового обов’язку.

Внаслідок удару по командному пункту 810 окремої бригади морської піхоти ЗС РФ у Льгові Курської області загинуло 18 російських військових.

На Закарпатті затримано переправників, які намагалися провезти двох ухилянтів через кордон під виглядом учасників траурного кортежу, що супроводжував тіло загиблого воїна.

Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити. 

Російські війська активізували обстріли та діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на Херсонщині, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін в етері телемарафону.

Міністерство оборони України анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.