«Укрзалізниця» планує замовити штори до вагонів на 7 мільйонів

Джерело: prozorro

АТ “Укрзалізниця” планує придбати близько 940 наборів сонцезахисних подвійних штор до пасажирських вагонів. Очікувана вартість замовлення становить понад 7 млн грн.

Джерело: prozorro

За тендером планується закупівля штор сонцезахисних подвійних до пасажирських вагонів на загальну суму 8 412 120,00 з ПДВ.

Враховуючи додані зміни, АТ має намір загалом замовити близько 940 наборів широких та вузьких сонцезахисних штор. Вартість за одиницю становить близько 7450 грн.

Джерело: prozorro

Тоді як аналізуючи пропозиції на ринку, можна припустити, що вартість штор починається з трохи більш як 500 грн. Водночас найдорожчий варіант представлений за 11 900 грн.

Своєю чергою, в обгрунтуванні ціни зазначено, що для визначення очікуваної вартості закупівлі, відділом забезпечення виробництва філії “Пасажирська компанія” “направлені комерційні запити виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам даної продукції та отримано комерційні пропозиції”.

Додається, що із застосуванням методу “порівняння ринкових цін та цін попередніх власних закупівель”, для розрахунку очікуваної вартості було визначено “мінімальну ціну”.

Додамо, у 2023 році АТ “Укрзалізниця” збільшило заробітну плату члену наглядової ради Сергію Лещенку на майже 6%, – з 230,7 тис. гривень до 244,2 тис. гривень на місяць.

Так, у 2023 році Лещенко отримав близько 2,93 млн гривень виплат від “Укрзалізниці”. Тоді як у 2022 році сума зарплати за рік становила 2,768 млн гривень.

Варто зауважити, що за 2021 рік Лещенко, як член наглядової ради АТ “Укрзалізниця” заробив 3,97 млн гривень.

Сергій Лещенко у наглядовій раді “Укрзалізниці” з 2019 року. Його повноваження закінчилися у вересні 2021 року.

У лютому 2022 року його перепризначили до наглядової ради УЗ, де він став заступником голови.

З березня 2022 року Лещенко також працює позаштатним радником голови Офісу президента.

Зауважимо, згідно з інформацією поданих електронних декларацій, за 2023 рік українські міністри заробили близько 23 мільйонів гривень. Водночас за даними НАЗК, про доходи відзвітували 664 тисячі посадовців, що менше проти 2022 року.

Довідка. 10 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції виконало вимоги Закону № 3384-ІХ, забезпечивши відкритий публічний цілодобовий доступ до реєстру декларацій.

Декларація про доходи та майно державних посадових осіб – це щорічна декларація, яка подається державними службовцями та іншими публічними посадовими особами в рамках законодавства про цивільну службу і закону про протидію корупції.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

Уряд Кіпру вирішив позбавити громадянства вісьмох людей, серед яких – український бізнесмен Ігор Коломойський.

США і Британія висловлюють занепокоєння через можливу передачу Росією ядерних технологій та секретної інформації Ірану, що може сприяти розвитку іранської ядерної програми. Західні посадовці, знайомі з ситуацією, повідомляють, що Кремль останнім часом посилив співпрацю з Тегераном в цьому напрямку.

В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.

Протягом тижня двоє жителів Сумської області постраждали від укусів кажанів.

Прикордонники 7-го Карпатського загону спільно з працівниками Львівської митниці у пункті пропуску “Рава-Руська” виявили у громадянина Латвії старовинний самовар.