Умови допомоги Україні залишаються незмінними – спікер Палати представників Джонсон

Джерело: CNN

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що 12 грудня у нього була “хороша” зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, одначе, він досі залишається твердим у своїй позиції стосовно того, що США необхідно спочатку зайнятися проблемою кордону, перш ніж просуватися з законопроєктом про допомогу.

Джонсон наголосив, що з самого початку потрібна була ясність щодо того, як США здійснюватиме належний нагляд за витрачанням коштів платників податків та потрібні були зміни на кордоні. За його словами, поки що конгресмени не отримали “ні того, ні іншого”.

Він наголосив, що адміністрація Байдена поки що не може сформулювати чіткої стратегії, що допомогла б Україні перемогти, і переклав провину за затримку допомоги на Сенат і Білий дім.

Окрім того, також назвав кордон “абсолютною катастрофою”.

Перша умова будь-якого пакету додаткових витрат на національну безпеку стосується насамперед нашої власної національної безпеки, – додав спікер Палати представників.

12 грудня лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з законодавцями на Капітолійському пагорбі була “дуже потужною”.

Нагадаємо, 12 грудня Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами США, де розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні. Глава держави розповів про важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Зокрема, президент відповів на запитання сенаторів.

Зауважимо, 10 грудня глава США Джо Байден запросив Зеленського до Білого дому. Український президент зустрінеться з Байденом, проведе низку зустрічей і переговорів.

У Білому домі поінформували, що Байден запросив президента України Володимира Зеленського на зустріч 12 грудня, щоб наголосити на непохитній відданості Сполучених Штатів підтримці народу України у його захисті від жорстокого вторгнення Росії.

Раніше президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.

  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
  • 11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США та зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном й головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном у Національному університеті оборони США.

Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.

Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків. 

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.

Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.