Умови допомоги Україні залишаються незмінними – спікер Палати представників Джонсон
Джерело: CNN
Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що 12 грудня у нього була “хороша” зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, одначе, він досі залишається твердим у своїй позиції стосовно того, що США необхідно спочатку зайнятися проблемою кордону, перш ніж просуватися з законопроєктом про допомогу.
Джонсон наголосив, що з самого початку потрібна була ясність щодо того, як США здійснюватиме належний нагляд за витрачанням коштів платників податків та потрібні були зміни на кордоні. За його словами, поки що конгресмени не отримали “ні того, ні іншого”.
Він наголосив, що адміністрація Байдена поки що не може сформулювати чіткої стратегії, що допомогла б Україні перемогти, і переклав провину за затримку допомоги на Сенат і Білий дім.
Окрім того, також назвав кордон “абсолютною катастрофою”.
Перша умова будь-якого пакету додаткових витрат на національну безпеку стосується насамперед нашої власної національної безпеки, – додав спікер Палати представників.
12 грудня лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з законодавцями на Капітолійському пагорбі була “дуже потужною”.
Нагадаємо, 12 грудня Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами США, де розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні. Глава держави розповів про важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Зокрема, президент відповів на запитання сенаторів.
Зауважимо, 10 грудня глава США Джо Байден запросив Зеленського до Білого дому. Український президент зустрінеться з Байденом, проведе низку зустрічей і переговорів.
У Білому домі поінформували, що Байден запросив президента України Володимира Зеленського на зустріч 12 грудня, щоб наголосити на непохитній відданості Сполучених Штатів підтримці народу України у його захисті від жорстокого вторгнення Росії.
Раніше президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.
- Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
- Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
- 11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США та зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном й головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном у Національному університеті оборони США.
Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.
До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.
У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій.
Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.