Умєров провів розмову з главою Міноборони Бельгії: обговорили тренування пілотів на F-16
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Міністр оборони Рустем Умєров провів телефонну розмову зі своєю колегою – міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.
Глава українського оборонного відомства зазначив, що перемовини були продуктивними.
Сторони зокрема обговорили надання Україні літаків F16 та тренування наших пілотів.
Зауважимо, міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер оголосила про відправку кількох бельгійських винищувачів-бомбардувальників F-16 в Україну з 2025 року “залежно від збільшення потужності наших нових F-35”.
Хоча Міністерство оборони та уряд Бельгії спочатку виключали передачу Україні винищувачів F-16, які мають бути поступово замінені на F-35, федеральний уряд нарешті просить провести нову оцінку.
15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
Нагадаємо, 24 серпня речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Нещодавно речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.
Зауважимо, раніше у ПС оприлюднили відповідне відео з підготовки українських пілотів.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
- Нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.
24 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч з главою Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема постачання винищувачів Mirage, спільне виробництво дронів-перехоплювачів і запровадження нових санкцій проти Росії.
Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.