Унаслідок ворожих обстрілів без газопостачання залишились понад 13 000 жителів Харківщини

Джерело: Міненерго

За інформацією міністерства енергетики України, унаслідок російських обстрілів без газопостачання залишились 13,5 тисяч споживачів у Харківській області.

За даними відомства, газопостачання припинено через обстріли російських окупантів вночі 12 жовтня, коли вони відкрили вогонь по газорозподільних станціях області. На цей час тривають аварійно-відновлювальні роботи.

Щодо ситуації з електропостачанням в Україні, то електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для забезпечення потреб споживачів.

Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

Водночас у прифронтових та прикордонних з РФ областях внаслідок російських обстрілів на Донеччині знеструмлювалися 52 населених пункти, на Миколаївщині – 4 населених пункти. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Загалом за добу енергетики заживили понад 20 тисяч споживачів. Більшість із них – це абоненти у Донецькій і Харківській областях.

Через несприятливі погодні умови знеструмлено 4 населених пункти в Чернігівській області. Також внаслідок техпорушень є знеструмлені споживачі в Сумській області.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.