«Унікальна розробка СБУ»: Василь Малюк розповів про морські дрони, якими атакували Кримський міст та російські кораблі

Джерело: Служба безпеки України

Глава СБУ Василь Малюк у коментарі американському телеканалу CNN розповів про українські морські дрони, якими були атаковані Кримський міст, а також російський десантний корабель “Оленегорський горняк” та танкер “SIG”.

За його словами, ці атаки здійснювали морськими надводними дронами, розробленими за власною технікою СБУ,

“Морські надводні дрони – унікальна розробка СБУ. До цієї розробки не мають відношення жодні приватні компанії”, – зауважив Малюк.

Він зауважив, що над розробкою та виготовлення цих дронів працюють співробітники Служби безпеки, яким допомагають цивільні інженери та IT-шники.

“Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів”, – розповів глава СБУ.

За словами Василя Малюка, саме СБУ була автором відповідних оперативних задумів та подальшої їх успішної реалізації разом із Військово-морськими силами ЗСУ.

Голова СБУ додав, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі “SeaBaby”, тобто “Морський малюк”. Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.

Для враження десантного корабля “Оленегорський горняк” і танкера “SIG” було використано два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кілограмів бойової частини.

Василь Малюк наголосив, що всі вражені СБУ цілі є цілком законними відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права.

Також він зазначив, що західні партнери не беруть участі в проведенні даних спецоперацій, але активно переймають унікальний досвід СБУ.

Також в СБУ продемонстрували, як виглядає український надводний морський дрон.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.