«Унікальна розробка СБУ»: Василь Малюк розповів про морські дрони, якими атакували Кримський міст та російські кораблі

Джерело: Служба безпеки України

Глава СБУ Василь Малюк у коментарі американському телеканалу CNN розповів про українські морські дрони, якими були атаковані Кримський міст, а також російський десантний корабель “Оленегорський горняк” та танкер “SIG”.

За його словами, ці атаки здійснювали морськими надводними дронами, розробленими за власною технікою СБУ,

“Морські надводні дрони – унікальна розробка СБУ. До цієї розробки не мають відношення жодні приватні компанії”, – зауважив Малюк.

Він зауважив, що над розробкою та виготовлення цих дронів працюють співробітники Служби безпеки, яким допомагають цивільні інженери та IT-шники.

“Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів”, – розповів глава СБУ.

За словами Василя Малюка, саме СБУ була автором відповідних оперативних задумів та подальшої їх успішної реалізації разом із Військово-морськими силами ЗСУ.

Голова СБУ додав, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі “SeaBaby”, тобто “Морський малюк”. Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.

Для враження десантного корабля “Оленегорський горняк” і танкера “SIG” було використано два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кілограмів бойової частини.

Василь Малюк наголосив, що всі вражені СБУ цілі є цілком законними відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права.

Також він зазначив, що західні партнери не беруть участі в проведенні даних спецоперацій, але активно переймають унікальний досвід СБУ.

Також в СБУ продемонстрували, як виглядає український надводний морський дрон.

Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.

Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.