Уряд Німеччини не оголошуватиме дострокові вибори до Бундестагу

Джерело: DW

Партії із правлячої коаліції не задумалися “ні на секунду” про дострокові вибори до Бундестагу, заявив офіційний представник уряду Штеффен Гебештрайт, коментуючи заклик опозиції на тлі слабких результатів коаліційних партій на виборах до Європарламенту.

Наступні парламентські вибори в Німеччині призначені на осінь 2025 року, і в уряді мають намір дотримуватися цього плану.

На виборах до ЄП Соціал-демократична партія канцлера Олафа Шольца набрала 13,9% голосів виборців, тоді як їхні партнери з правлячої коаліції, “зелені” та Вільна демократична партія – 11,9% і 5,2% відповідно. Своєю чергою, опозиційний консервативний блок ХДС/ХСС отримав 30% голосів, однак, правопопулістська “Альтернатива для Німеччини” має 15,9% голосів.

Лідер ХСС Маркус Зедер заявив, що правляча коаліція “більше не має підтримки населення”, і закликав провести дострокові вибори до Бундестагу. Він нагадав про президента Франції Емманюеля Макрона, котрий, на тлі зменшення підтримки його партії на виборах в ЄП, розпустив парламент і призначив дострокові вибори. Зедер також закликав уряд ФРН суттєво переглянути політику щодо мігрантів, аби запобігти успіху АдГ на майбутніх виборах у Тюрінгії, Саксонії та Бранденбурзі.

Зауважимо, 9 червня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту. Позачергові вибори відбудуться 30 червня та 7 липня. Макрон зробив оголошення після поразки його партії на виборах в Європарламент. Партія “Національне об’єднання” Марі ЛеПен набирала близько 32%, тоді як партія Макрона отримала 15% голосів, а соціалісти мають 14%.

З 6 по 9 червня відбулися десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років. Громадяни ЄС можуть проголосувати за своїх представників у Європейському парламенті у Страсбурзі. Цього разу 96 із 720 євродепутатів оберуть у Німеччині.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що росіяни готуються до втручання у вибори до Європарламенту.

Туск наголосив, що погрози стосуються саме його країни. Також серед країн, які перебувають під найбільшою загрозою втручання, крім Польщі ще є Литва, Латвія, Естонія та меншою мірою Фінляндія.

Згодом ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.