Уряд Нової Зеландії заборонить продаж одноразових електронних сигарет
Джерело: Reuters
Уряд Нової Зеландії заявив у середу, 20 березня, що заборонить продаж одноразових електронних сигарет, краще регулюватиме роздрібних торговців і збільшить для них штрафи, якщо вони продають товар особам віком до 18 років.
Уряд зазнав значної критики за скасування першого в світі закону про заборону продажу тютюну для майбутніх поколінь. В уряді заявили, що прагнуть скоротити куріння, але просто використовують інший підхід, включаючи додаткові правила щодо вейпінгу.
“Хоча вейпінг сприяв значному зниженню рівня паління, стрімке зростання кількості вейпінгу серед молоді викликає справжнє занепокоєння у батьків, вчителів і медичних працівників”, – сказав заступник міністра охорони здоров’я Кейсі Костелло.
Згідно з новими правилами, збільшаться штрафи для роздрібних торговців, які продають електронні сигарети особам віком до 18 років, буде переглянуто ліцензування роздрібних продавців вейпінгу, а всі одноразові вейпи будуть заборонені.
“Коаліційний уряд має намір боротися з вживанням електронних сигарет серед молоді та продовжувати знижувати рівень куріння, щоб досягти мети відмови від тютюнового диму – менше ніж 5% населення буде палити щодня до 2025 року”, – сказав Костелло.
- Починаючи з 1 січня 2024 року, в Австралії діятиме заборона на імпорт одноразових електронних сигарет у межах боротьби з нікотиновою залежністю серед неповнолітніх.
- Французький уряд планує запровадити національну програму боротьби з палінням на тлі масового споживання суспільством тютюну.
У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.
20 квітня відзначають Всесвітній день цирку, День аукціоністів, День вдячності волонтерам та Міжнародний день китайської мови. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Теодора Трихіни. Українці святкують Великдень або Воскресіння Ісуса Христа.
За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.