Уряд планує зменшити кількість державних компаній із 3 000 до 100 – очільниця Мінекономіки
Джерело: Юлія Свириденко в колонці для “Інтерфакс-Україна”
Уряд України планує скорочення кількості державних компаній з понад 3 тисяч до 100, щоб зробити їх ефективнішими та знизити витрати бюджету.
За словами першої віцепрем’єрки — міністерки економіки Юлії Свириденко, нова політика щодо державної власності передбачає оптимізацію портфеля державних активів через тріаж — всі державні компанії проаналізують і поділять на категорії: ті, що залишаються у власності держави, ті, що підлягають приватизації, і ті, що будуть ліквідовані.
“Уряд планує скоротити кількість держкомпаній до близько сотні, замість понад трьох тисяч, які є сьогодні. Мета цієї оптимізації — підвищити ефективність роботи державних компаній, збільшити їхній внесок в економіку і знизити витрати державного бюджету на утримання”, – зазначила вона.
Деякі компанії залишаться у державній власності, якщо вони важливі для національних інтересів або надають необхідні послуги.
“Це може бути задоволення суспільних потреб у певних послугах (“Гарантований покупець”), забезпечення національних інтересів (“Енергоатом”, “Укроборонпром”), забезпечення доступного рівня цін (“Укрпошта”, “Укрзалізниця”), належність до природних монополій (“Укренерго”) тощо”, – навела приклади перша віцепрем’єрка.
Крім того, введено нові правила для наглядових рад та винагород їхніх членів. Також змінюється дивідендна політика — під час війни держкомпанії повинні виплачувати 75% прибутку, а після війни дивіденди залежатимуть від ефективності компанії та її інвестицій.
- 28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет України на 2025 рік.
- Народна депутатка Ніна Южаніна розкритикувала бюджетні витрати на 2024 рік, назвавши їх неприпустимими в умовах війни. Вона наголосила, що 80 млрд грн із державного бюджету мають бути спрямовані на армію, а не на другорядні економічні програми.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.