Уряд Швеції затвердив пакет допомоги Україні на суму понад €500 млн

Джерело: пресслужба уряду Швеції

Уряд Швеції планує надати Україні допомогу впродовж чотирьох років на суму 6 млрд шведських крон або 522 млн євро.

Міністр із питань співробітництва з метою розвитку та зовнішньої торгівлі Йоган Форсселл повідомив, що уряд Швеції ухвалив абсолютно нову стратегію відновлення України, яка стала найбільшою двосторонньою стратегією Швеції за всю її історію.

“Підтримка України є одним із наших ключових пріоритетів, і ця стратегія посідає центральне місце в цьому процесі. Ми робимо важливий крок для забезпечення надійної та довгострокової підтримки відновлення України. Це дозволить Україні зміцнити свою стійкість та демократичний розвиток, що, своєю чергою, укріпить здатність країни протистояти повномасштабному вторгненню Росії”, – зауважив міністр.

Як пояснили в уряді, стратегія співпраці Швеції з Україною в галузі відновлення та реформ включає п’ять сфер підтримки:

  • відновлення з упором на критично важливу інфраструктуру, основні соціальні послуги та реабілітацію;
  • зелений перехід та сталий розвиток;
  • інклюзивний економічний розвиток, підприємництво та торгівля;
  • безпека та стабілізація;
  • права людини, демократія, верховенство закону та гендерна рівність.

Раніше Швеція заявила, що “спростить і пришвидшить” постачання оборонного спорядження Україні. 12 липня міністр оборони Швеції Пол Йонсон підписав безпекову угоду з Україною на саміті НАТО в Литві.

  • 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
  • Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.