Уряд Швеції затвердив пакет допомоги Україні на суму понад €500 млн
Джерело: пресслужба уряду Швеції
Уряд Швеції планує надати Україні допомогу впродовж чотирьох років на суму 6 млрд шведських крон або 522 млн євро.
Міністр із питань співробітництва з метою розвитку та зовнішньої торгівлі Йоган Форсселл повідомив, що уряд Швеції ухвалив абсолютно нову стратегію відновлення України, яка стала найбільшою двосторонньою стратегією Швеції за всю її історію.
“Підтримка України є одним із наших ключових пріоритетів, і ця стратегія посідає центральне місце в цьому процесі. Ми робимо важливий крок для забезпечення надійної та довгострокової підтримки відновлення України. Це дозволить Україні зміцнити свою стійкість та демократичний розвиток, що, своєю чергою, укріпить здатність країни протистояти повномасштабному вторгненню Росії”, – зауважив міністр.
Як пояснили в уряді, стратегія співпраці Швеції з Україною в галузі відновлення та реформ включає п’ять сфер підтримки:
- відновлення з упором на критично важливу інфраструктуру, основні соціальні послуги та реабілітацію;
- зелений перехід та сталий розвиток;
- інклюзивний економічний розвиток, підприємництво та торгівля;
- безпека та стабілізація;
- права людини, демократія, верховенство закону та гендерна рівність.
Раніше Швеція заявила, що “спростить і пришвидшить” постачання оборонного спорядження Україні. 12 липня міністр оборони Швеції Пол Йонсон підписав безпекову угоду з Україною на саміті НАТО в Литві.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
- Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.