Уряд спростив порядок використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Уряд спростив порядок використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії, зокрема на фінансування інших проєктів.
Відтак, урядом ухвалено постанову щодо внесення змін до Порядку використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Зокрема, спрощено процедуру виділення коштів з Фонду для подолання наслідків надзвичайних ситуацій та фінансування інших важливих проєктів. Відтепер громади зможуть подавати регіональні проєкти відновлення напряму до міністерств через систему DREAM.
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що пріоритетом залишається відбудова житла, соціальних об’єктів та захист критичної інфраструктури.
За його словами, фінансування за рахунок коштів Фонду ліквідації перехідних проєктів, перелік яких затверджено урядом у 2023 році, продовжиться у новому бюджетному році за умови своєчасного використання цільових коштів.
Нагадаємо, у 2023 році загальний обсяг коштів, виділених фондом, склав 61,8 млрд гривень. 25,1 млрд гривень було спрямовано на 418 проєктів і заходів місцевого та регіонального відновлення. Серед них переважна більшість проєктів з відновлення соціальної інфраструктури та облаштування укриттів.
Завдяки Фонду ліквідації наслідків успішно стартувала програма “єВідновлення”, за якою люди, чиє житло постраждало через війну, отримали майже 3 мільярди гривень компенсацій. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС розгорнуто будівництво магістрального водогону, на яке з фонду ліквідації за окремою процедурою було виділено 8,5 мільярда гривень. А також побудовано захисні споруди та відновлено численні важливі інфраструктурні об’єкти.
Проєкти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії внесено до DREAM – Державної цифрової екосистеми управління відновленням, що дозволяє здійснювати їх фінансування за прозорою і відкритою процедурою.
Завдяки DREAM громади можуть самостійно планувати і впроваджувати проєкти відновлення і модернізації. Екосистема DREAM дає можливість контролювати кожен етап життєвого циклу проєкту – від реєстрації проєктів до розробки документації, фінансування, проведення закупівель, управління будівництвом та аудиту.
Екосистема збирає, систематизує та публікує відкриті дані на всіх етапах проєктів відновлення в режимі реального часу. Повна прозорість та доступ до даних проєктів відновлення дозволяє оцінювати прогрес їх імплементації, а також приймати ефективні рішення щодо залучення інвестицій, відновлення та розвитку окремих галузей, громад та територій України. І, найголовніше, громади можуть самі вносити проєкти до екосистеми DREAM, з урахуванням власних потреб і стратегій розвитку.
- Кабінет міністрів України ухвалив рішення розподілити субвенцію з державного бюджету в обсязі майже пів мільярда гривень.
- В Україні запустили сайт “Робота та Відновлення”, який відображає актуальні вакансії у сфері відновлення, логістики та звʼязку.
- 15 січня на спільній з президентом Володимиром Зеленським пресконференції в Берні, глава Швейцарії Віола Амгерд повідомила, що країна планує з 2025 до 2028 року виділити 1,5 млрд франків (близько 1,75 млрд доларів) на відновлення України в межах стратегії з міжнародної співпраці.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.
Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.
Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.