Уряд виділив понад 725 млн грн для відновлення ТЕС, пошкоджених внаслідок атак РФ
Джерело: Мінекономіки
17 травня на засіданні уряду прийнято рішення про виділення з резервного фонду державного бюджету 725,6 млн грн для відновлення інфраструктурних об’єктів Зміївської та Трипільської теплоелектростанцій ПАТ “Центренерго” для ліквідації наслідків ракетних обстрілів, що здійснюються РФ.
За словами заступника міністра економіки Ігоря Фоменка, внаслідок ракетних ударів Росії значних руйнувань зазнали одні з найбільших в Україні теплоелектростанцій – Зміївська та Трипільська. Він зазначив, що у пріоритеті уряду – відновлення та захист об’єктів генерації електроенергії та забезпечення українців стабільним енергопостачанням.
Заступник міністра підкреслив, що Зміївська та Трипільська теплоелектростанції забезпечували надійність та стабільність функціонування Об’єднаної енергетичної системи України та виробництво електричної енергії для задоволення потреб споживачів країни. Крім того, для низки населених пунктів України – це єдине джерело теплозабезпечення, водопостачання та водовідведення.
Так, відновлення зазначених ТЕС передбачається здійснити за рахунок коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії (826,2 млн грн) та резервного фонду державного бюджету (725,6 млн грн).
- З огляду на російські атаки на енергетичну інфраструктуру України Норвегія продовжить підтримку у відновленні українського енергосектору.
- Після поновлення російських атак на енергетику Україна отримала понад 600 тонн допомоги у вигляді енергетичного обладнання.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що вже наступного тижня ситуація в енергосистемі України може покращитись.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.