Уряд затвердив членів Наглядової ради Оператора ГТС України
Джерело: Міністерство економіки України
Сьогодні, 31 жовтня, Кабінет міністрів України затвердив склад Наглядової ради “Оператора газотранспортної системи України”: трьох незалежних членів та одного представника держави.
Незалежними членами стали:
Девід Чальрз Девіс (Велика Британія, невиконавчий директор, голова комітету з аудиту “Петрофас Лімітед”, член наглядової ради та комітету з аудиту Wienerberger AG, Австрія);
Ян Чадам (Польща, доцент економічного факультету Університету Марїї Кюрі-Склодовської, член наглядової ради Люблінського аеропорту С.А, Польща, та раніше член наглядової ради “Магістральні Газопроводи України”);
Сергій Коновець (Україна, фінансовий директор Торвелл Холдинг Лімітед, та раніше член наглядової ради АТ “Укрексімбанк”).
Також до складу Наглядової ради представницею держави призначили Світлану Гринчук (Україна, заступниця Міністра енергетики України).
Згідно з зобов`язаннями перед Міжнародним Валютним Фондом, уряд України мав сформувати Наглядову раду ТОВ “Оператор ГТС України” до кінця жовтня 2023 року.
“Призначення Наглядової ради в Операторі ГТС України є одним зі структурних маяків, які МВФ визначив перед Україною. У нас був чіткий дедлайн і ми його виконали”, – прокоментував заступник міністерки економіки Олексій Соболев.
Довідково. 31 травня 2023 року Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанови №643, які передбачають поширення дії процедури призначень членів Наглядової ради ТОВ “Оператор ГТС України” через Номінаційний комітет.
30 серпня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон “Про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України”, який передбачає передачу корпоративних прав ТОВ “Оператор ГТС України” від АТ “Магістральні газопроводи України” до Міністерства енергетики України.
22 вересня 2023 року Кабінет міністрів України передав в управління Міністерства енергетики України корпоративні права ТОВ “Оператор ГТС України”.
25 вересня 2023 року члени Номінаційного Комітету затвердили вимоги до кандидатів, на основі яких було оголошено конкурсний відбір на посади трьох незалежних членів Наглядової ради ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”.
ТОВ “Оператор ГТС України” – природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн Європейського Союзу.
Товариство створено в 2019 році з метою виконання міжнародних зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством щодо забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи України.
Починаючи з 1 січня 2020 року, ТОВ “Оператор ГТС України” є сертифікованим оператором газотранспортної системи України і є повністю незалежним від вертикально-інтегрованих підприємств. Генеральний директор – Дмитро Липпа.
- Станом на 13 вересня обсяг газу від іноземних трейдерів, які скористалися послугою зберігання блакитного палива в українських підземних сховищах (ПСГ), склав понад 1,8 млрд метрів кубічних.
- У серпні майже 1,1 млрд куб. м газу завезено до України трейдерами-нерезидентами для зберігання. 66% обсягів направлено до зберігання в режимі “митний склад”, тоді як 34% направлено в режимі “short-haul”.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.